Władze Phuket zamykają nielegalne sklepy z konopiami indyjskimi

KOMUNIKAT PRASOWY:

Władze zamknęły nielegalne apteki z konopiami indyjskimi w prowincji Phuket i przestrzegły przedsiębiorców, aby ściśle przestrzegali przepisów i regulacji związanych z konopiami indyjskimi.

Biuro Zdrowia Publicznego w Phuket poinformowało, że władze lokalne zamknęły niedawno trzynaście punktów sprzedaży konopi indyjskich, które działały bez licencji.

Główny lekarz urzędu, Kusak Kukiattikoon, powiedział, że licencje 250 sklepom zostały już cofnięte w związku z różnymi naruszeniami tajskiej ustawy o tradycyjnych zawodach medycznych. Ostrzegł również firmy, aby przestrzegały przepisów, ponieważ władze będą przeprowadzać wyrywkowe inspekcje co tydzień.

Władze ostrzegły, że licencje aptek naruszających wytyczne zostaną zawieszone na 30 dni, ale powtarzające się naruszenia będą skutkować cofnięciem licencji.

Osobom przyłapanym na sprzedaży konopi indyjskich bez pozwolenia grozi do roku więzienia, grzywna w wysokości 20,000 XNUMX bahtów lub obie kary na raz.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.