Ostrzeżono społeczeństwo przed fałszywymi aplikacjami oferującymi cyfrowe pieniądze

KOMUNIKAT PRASOWY: 

Władze wydały ostrzeżenie dla społeczeństwa, aby nie pobierało rzekomych wniosków rejestracyjnych obiecujących 10,000 XNUMX cyfrowych pieniędzy, co jest centralną polityką zaproponowaną przez partię Pheu Thai podczas jej kampanii wyborczej.

Nowy rząd będzie kontynuował politykę dotyczącą cyfrowych darowizn o wartości 10,000 XNUMX bahtów, zgodnie z obietnicą Partii Pheu Thai podczas wyborów powszechnych.

Premier Srettha Thavisin potwierdziła, że ​​rząd wdroży kluczowe polityki, które Partia Pheu Thai obiecała społeczeństwu podczas wyborów, w tym politykę rozdawania 10,000 XNUMX bahtów cyfrowych pieniędzy. Powiedział, że rząd będzie kontynuował tę politykę, gdy gabinet zostanie zatwierdzony przez rodzinę królewską, i odrzucił pogłoski o tym, że partia porzuci wdrażanie rozdawnictwa cyfrowej waluty.

Tymczasem Biuro Budżetowe oświadczyło, że po oficjalnym powołaniu nowego rządu przedstawi raport na temat sytuacji finansowej Tajlandii. Dyrektor Biura Chalermphol Pensoot powiedział, że raport dostarczy nowemu rządowi informacji umożliwiających odpowiednie ustalenie priorytetów jego kluczowych polityk. Stwierdził, że biuro jest zaangażowane we wspieranie planu dystrybucji waluty cyfrowej, ale będzie musiało zapewnić rządowi jaśniejszy obraz sytuacji w kraju.

Według Biura rozdawanie cyfrowej waluty może kosztować nawet 560 miliardów bahtów. Prawdopodobnie wkrótce zostaną podjęte dalsze dyskusje na ten temat między rządem a powiązanymi agencjami.

Według Pol Gen Amorna Chomchoeya, Sekretarza Generalnego Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Cybernetycznego (NCSA), żadna oficjalna agencja rządowa nie zainicjowała takiej kampanii ani nie wydała powiązanej aplikacji. Aplikacje te mogą potencjalnie zostać opracowane przez oszustów.

Pol Gen Amorn nalegał, aby obywatele powstrzymali się od pobierania lub instalowania tych aplikacji, ponieważ mogą one narazić użytkowników na ryzyko, takie jak kradzież danych osobowych lub straty finansowe. Dodał, że NCSA w odpowiedzi na sytuację podjęła już działania mające na celu powiadomienie Google, wzywając do usunięcia tych wprowadzających w błąd aplikacji ze Sklepu Play, w których zostały wykryte.

Nadrzędnym celem inicjatywy cyfrowej gotówki lub portfela cyfrowego o wartości 10,000 30 bahtów jest stymulowanie lokalnej konsumpcji. Plan ten, wprowadzony przez Sretthę Thavisin, która niedawno uzyskała zgodę królewską jako XNUMX. premier Tajlandii, ma na celu pobudzenie gospodarki.

Zgodnie z programem każdy obywatel Tajlandii w wieku 16 lat i więcej otrzyma 10,000 XNUMX bahtów w cyfrowej walucie przechowywanej w cyfrowym portfelu. Fundusze można wykorzystać wyłącznie w promieniu czterech kilometrów od ich miejsca zamieszkania i należy je wydać na podstawowe potrzeby życiowe w ciągu sześciu miesięcy.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.