Rzadki humbak zauważony w Phuket

Phuket -

U wybrzeży Phuket zaobserwowano rzadkiego humbaka.

Charoen Chanaphon po raz pierwszy zauważył humbaka i powiedział, że w środę (23 sierpnia) podczas pilotowania łodzi wycieczkowej z Phuket na wyspy Phi Phi w Krabird) znalazł ogromnego wieloryba, który później został zidentyfikowany przez Departament Zasobów Morskich i Przybrzeżnych (DMCR) jako humbak.

Specjalista ds. morskich, dr Thon Thamrongnawasawat, powiedział, że według doniesień humbak bardzo rzadko widuje się w morzu wokół Tajlandii. To dopiero drugi przypadek zauważenia humbaka. Podobno pierwszy raz w Tajlandii miał miejsce 14 lat temu w Phuket i istnieje tylko jedno zdjęcie humbaka, które zauważono.

Większość z nich występuje w okolicach Okinawy (Japonia), Tajwanu, Filipin i Australii. Duże humbaki mogą mieć do 17 metrów długości i ważyć do 40,000 XNUMX kilogramów.

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.