Srettha spotyka Prayuta w domu rządowym

KOMUNIKAT PRASOWY:

BANGKOK (NNT) – Nowa premier Tajlandii Srettha Thavisin spotkała się w siedzibie rządu z ustępującym premierem gen. Prayutem Chan-o-cha, podczas gdy członkowie parlamentu oficjalnie potwierdzili królewskie polecenie mianowania pana Sretthy na 30. Premiera Minister.

Jest to moment, w którym pan Srettha Thavisin wszedł do siedziby rządu, aby spotkać się z ustępującym premierem gen. Prayutem Chan-o-cha, po nominacji królewskiej. Ceremonia nominacji odbyła się w siedzibie Pheu Thai Party w Bangkoku, po tym jak we wtorek Zgromadzenie Narodowe zatwierdziło pana Sretthę.

Spotkanie pomiędzy panem Sretthą i gen. Prayutem odbyło się na osobności. Z tej okazji gen. Prayut w dowód gratulacji wręczył panu Sretthie bukiet kwiatów.

Według doniesień pan Srettha i gen. Prayut omawiali kwestie gospodarcze, po czym gen. Prayut oprowadził pana Sretthę po kompleksie budynków rządowych, w tym biurze premiera i galerii portretów premierów Tajlandii.

Później w siedzibie Pheu Thai Party pan Srettha ujawnił, że jego spotkanie z gen. Prayutem miało na celu wyrażenie szacunku i poproszenie go o radę. Powiedział, że gen. Prayut wyraził mu swoją troskę o kraj.

Dziś w parlamencie drugi wicemarszałek Izby Reprezentantów Pichet Chuamuangphan z partii Pheu Thai poinformował parlamentarzystów o królewskim poleceniu mianującym pana Sretthę Thavisin na premiera Tajlandii, co zostało później odczytane przez Sekretarza Generalnego Izby Reprezentantów Pornpit Petchcharoen. Pan Srettha został oficjalnie mianowany Premierem 22 sierpnia 2023 r., zgodnie z datą zawartą w dowództwie królewskim.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.