TCC przedstawia 3-punktowy plan odrodzenia tajskiej gospodarki

KOMUNIKAT PRASOWY:

Tajska Izba Handlowa przedstawiła kompleksowy, trzypunktowy plan, wzywając nowo mianowany rząd pod przewodnictwem premier Sretthy Thavisin do podjęcia szybkich działań mających na celu ożywienie gospodarki i sektora turystycznego.

Przewodniczący Izby Sanan Angubolkul podkreślił znaczenie natychmiastowych działań i przyspieszonych wypłat budżetowych w celu sprostania bieżącym wyzwaniom gospodarczym. Sanan wyjaśnił, jak istotne jest ustalenie priorytetów dla konkretnych działań w ciągu pierwszych 100 dni kadencji nowego rządu, wzywając nowy rząd do zajęcia się pilną potrzebą wprowadzenia pakietów stymulacyjnych mających na celu zmniejszenie ciężaru kosztów utrzymania obywateli i kosztów produkcji ponoszonych przez przedsiębiorstwa.

Nowa administracja została również wezwana do szybkiego ułatwienia wydawania wiz chińskim turystom i zaradzenia rosnącemu popytowi na turystów zagranicznych poprzez zwiększenie dostępności lotów. Te proaktywne środki są szczególnie istotne, biorąc pod uwagę znaczenie ostatniego kwartału jako szczytowego sezonu turystycznego w Tajlandii, odgrywając tym samym kluczową rolę w ożywieniu gospodarczym kraju.

Ponadto niezwykle istotna jest także konieczność przyspieszenia wypłat budżetu na rok budżetowy 2023 i niezwłocznego uchwalenia projektu ustawy budżetowej na rok budżetowy 2024, ponieważ ma to zapewnić płynne przejście, zwiększyć zaufanie inwestorów zagranicznych i pobudzić zwiększone inwestycje zagraniczne.

Sanan wyraził pewność izby, że wdrożenie tych propozycji, w połączeniu z skupieniem się na bodźcach gospodarczych, doprowadzi do wzrostu gospodarczego w ostatnim kwartale, ostatecznie osiągając początkowy cel 3% wzrostu dla królestwa.

W związku ze zbliżającym się utworzeniem gabinetu na horyzoncie izba podzieliła się swoimi pozytywnymi prognozami dotyczącymi umiejętności potencjalnych nominatów w skutecznym zarządzaniu portfelami gospodarczymi i poprawie dobrobytu wszystkich obywateli Tajlandii.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.