Wicemarszałek złoży rezygnację, jeśli MFP przewodzi opozycji

KOMUNIKAT PRASOWY: 

Wicemarszałek Izby Reprezentantów Padipat Suntiphada wyraził chęć rezygnacji ze stanowiska, jeśli Partia Ruch Naprzód, do której należy, przejmie rolę lidera opozycji w Izbie Reprezentantów.

Poprzednie historie:

Padipat Suntiphada, drugi zastępca przewodniczącego parlamentu Tajlandii, znów ma kłopoty po tym, jak został oskarżony o sprzeniewierzenie funduszy państwowych w celu zorganizowania imprezy mookata (Thai BBQ) dla pracowników parlamentu.

Wicemarszałek tajskiego parlamentu Padipat Suntiphada z partii Move Forward może mieć kłopoty z powodu naruszenia tego prawa po tym, jak udostępnił zdjęcie, na którym trzyma puszkę piwa rzemieślniczego, jego zdaniem, pochodzącego z jego rodzinnej prowincji Phitsanulok na północ od Tajlandii.

Teraz aktualizacja:

Obecna rola Padipata została zabezpieczona, gdy Move Forward nadal próbował utworzyć rząd koalicyjny z Partią Pheu Thai i innymi mniejszymi partiami.

Po zmianie okoliczności, która w wyniku decyzji Pheu Thai umieściła Move Forward w opozycji, partia może teraz przewodzić opozycji dzięki posiadaniu największej liczby parlamentarzystów spośród partii opozycji. Przepisy Izby stanowią jednak, że partia opozycyjna nie może jednocześnie sprawować funkcji spikera Izby i wicemarszałka Izby.

Padipat potwierdził, że jest gotowy z radością przyjąć decyzję zarządu Move Forward i ustąpić ze stanowiska, jeśli partia przewodzi opozycji. Pomimo nowych okoliczności zapewnił, że zamierza zachować neutralność w swojej roli, dbając o uczciwość posiedzeń Izby zarówno wobec członków rządu, jak i opozycji.

Strój Padipata również został poddany analizie podczas posiedzenia Izby Reprezentantów, co wywołało reprymendę ze strony parlamentarzystów z Pheu Thai za brak krawata podczas przewodniczenia sesji. Debata na temat wyboru ubioru została ostatecznie przerwana przez Padipata, który bronił swojego ubioru jako odpowiedniego do okazji i obiecał, że podczas przyszłych spotkań będzie ostrożniej się ubierał.

W trakcie dyskusji inny poseł z Pheu Thai zaproponował utworzenie komisji, która miałaby zbadać właściwy strój parlamentarzystów i senatorów, ale Padipat skierował uwagę na bardziej merytoryczne kwestie, podkreślając obecność publiczności obserwującej obrady.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.