Google nakazał usunięcie zwodniczej aplikacji Portfel w związku z obawami dotyczącymi oszustwa

KOMUNIKAT PRASOWY:

Minister gospodarki i społeczeństwa cyfrowego Chaiwut Thanakamanusorn polecił Google podjęcie natychmiastowych działań w celu usunięcia lub zablokowania dostępu do wprowadzającej w błąd aplikacji „portfel cyfrowy” ze Sklepu Play.

Poprzednia historia:

Władze wydały ostrzeżenie dla społeczeństwa, aby nie pobierało rzekomych wniosków rejestracyjnych obiecujących 10,000 XNUMX cyfrowych pieniędzy, co jest centralną polityką zaproponowaną przez partię Pheu Thai podczas jej kampanii wyborczej.

Teraz aktualizacja:

Posunięcie to następuje po tym, jak grupa oszustów wykorzystała wybór kandydatki na premiera Pheu Thai, Sretthy Thavisin, przesyłając aplikację, która zachęcała użytkowników do zarejestrowania się w celu rzekomego przelewu cyfrowego o wartości 10,000 XNUMX bahtów.

Srettha obiecał w kampanii, że przeleje 10,000 16 bahtów na cyfrowe portfele wszystkich obywateli Tajlandii powyżej XNUMX roku życia, mając na celu pobudzenie lokalnej gospodarki w ramach rewitalizacji gospodarczej.

Chaiwut ujawnił, że zwodnicza aplikacja do portfela cyfrowego została zaprojektowana do zdalnego sterowania, co umożliwia jej twórcom manipulowanie smartfonami osób, które ją pobrały. Może to potencjalnie zapewnić przestępcom nieautoryzowany dostęp do aplikacji bankowości mobilnej.

Podkreślając, że gabinet Sretthy nie został jeszcze powołany, a polityka dotycząca portfela cyfrowego pozostaje niezatwierdzona, Chaiwut nalegał, aby obywatele powstrzymali się od pobierania aplikacji, podczas gdy Google otrzymał polecenie ograniczenia dostępu do aplikacji.

Aby zwalczać dezinformację i potencjalne oszustwa, Chaiwut poradził osobom podejrzewającym oszukańcze praktyki, aby w każdej chwili skontaktowały się z infolinią 1111 numer wewnętrzny 87 w celu uzyskania pomocy.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.