Nowa premier Tajlandii Srettha Thavisin odwiedza Bangla Road w Patongu

Patong –

Połączenia Premier Tajlandii Srettha Thavisin odwiedził Bangla Road w Patongu. Powodem wizyty w Phuket było to, że według pana Thavisina stanowi on główną bramę dochodów kraju z turystyki międzynarodowej.

Nasze poprzednie historie:

Srettha Thavisin, kandydatka na premiera z partii Pheu Thai, wygrała w dwuizbowym głosowaniu w tajskim parlamencie wybór na kolejnego premiera kraju.

Teraz dla naszej aktualizacji:

30th Premier Tajlandii Srettha Thavisin przybył w piątek (25 sierpnia) na międzynarodowe lotnisko w Phuketth) około godziny 11:00. Rozmawiał z kadrą kierowniczą lotniska na temat planów rozbudowy lotniska.

W piątkowy wieczór (25 sierpnia brth) Premier Srettha odwiedził Bangla Road w Patong, CENTRALĘ nocnej strefy turystyki i rozrywki w Phuket.

Wielu Tajów i obcokrajowców robiło sobie z nim zdjęcia selfie i głośno krzyczało „Premier”.

Spotkał się z panem Weerawitem Krueasombatem, prezesem Patong Entertainment Business Association i omówił godziny otwarcia obiektów rozrywkowych oraz możliwość rozbudowy i wyznaczenia stref rozrywkowych na Bangla Road i w rejonie Patong, mając na celu rozszerzenie strefy tak, aby obiekty rozrywkowe były dostępne w całym Patongu. mógłby zostać później otwarty dla turystów. Obecnie godziny zamknięcia zgodnie z prawem obowiązują od północy do 2:00 w nocy. Właściciele firm działających w branży klubów nocnych uważają, że jest to za wcześnie i chcą, aby godziny zamknięcia były legalnie przedłużone lub całkowicie usunięte.

Branża barowa i alkoholowa chce również całkowitego usunięcia istniejącego od dawna prawa zabraniającego sprzedaży alkoholu w godzinach od 2:00 do 5:00, podkreślając, że ponad pięćdziesięcioletnie prawo nie ma sensu, a dzisiejsi politycy nie mogą się nawet zgodzić dlaczego takie prawo istnieje lub jakiemu celowi służy, poza frustrowaniem turystów.

Premier Srettha zatrzymał się także, aby popatrzeć na utalentowanego młodego artystę ulicznego, który śpiewał i tańczył.

Reporterzy zapytali premiera Sretthę, dlaczego zdecydował się odwiedzić Phuket jako pierwszą prowincję po objęciu stanowiska premiera, na co odpowiedział: „Ponieważ jest to symbol turystyki i główna brama dochodów kraju z turystyki”.

W sobotę (26 sierpnia brth) Przed powrotem do Bangkoku premier Srettha spotkał się z przedsiębiorcami w Phang Nga, aby omówić turystykę wellness w prowincjach Andamanów.

Media TPN zauważają, że nie zapadły żadne ostateczne decyzje w sprawie wydłużenia godzin otwarcia lokali rozrywkowych i kwestia ta będzie przedmiotem dalszych dyskusji w nadchodzących tygodniach.

Szczególnie interesujące jest to, że pan Thavisin oświadczył również, że jego nowy rząd rozważy propozycje wydłużenia trzydziestodniowego wjazdu dla turystów z niektórych krajów do 90 dni, co pomogłoby pobudzić turystykę i zostałoby przyjęte przez wielu z zadowoleniem. Wyraził jednak również zaniepokojenie propozycjami całkowitego zwolnienia krajów takich jak Indie, Rosja i Chiny, stwierdzając, że mają one pewne obawy dotyczące bezpieczeństwa, bez szczegółowego wyjaśnienia.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.