Premier Prayut żegna się z Radą Obrony w dobrym nastroju

KOMUNIKAT PRASOWY:

Premier gen. Prayut Chan-o-cha przewodniczył jego ostatniemu spotkaniu z Radą Obrony, żegnając się z nią w dobrym nastroju. Ustępujący premier pozwolił także na grupowe zdjęcia z reporterami.

24 sierpnia gen. Prayut spotkał się w Government House z nową premier Sretthą Thavisin. Mężczyźni wspólnie zwiedzili teren, podczas którego gen. Prayut oświadczył, że spotkanie odbyło się w odpowiednim czasie. Obaj przywódcy okazali wzajemny szacunek, choć ograniczony czas uniemożliwiał szerszą rozmowę.

Odchodząc z Ministerstwa Obrony, gen. Prayut powiedział reporterom, że choć urzędnicy państwowi przechodzą na emeryturę w wieku 60 lat, on zamierza przejść na emeryturę w wieku 70 lat. Nie podał bliższych szczegółów tego oświadczenia.

Podczas pożegnalnego spotkania w Ministerstwie Obrony gen. Prayut podziękował dowódcom, którzy wspierali go przez całą ośmioletnią kadencję. Namawiał ich, aby chronili naród, jego mieszkańców i podstawowe filary Tajlandii – naród, religię i monarchię. Podkreślił także znaczenie troski starszych dowódców wojskowych i policyjnych o dobro i opiekę społeczną młodszego personelu.

22 sierpnia Srettha zapewnił sobie większość parlamentarną na stanowisko premiera, zyskując aprobatę zarówno parlamentarzystów, jak i senatorów. Prayut powstrzymał się od komentarza w tej sprawie, twierdząc, że proces ten ma charakter parlamentarny i nie należy na nim spekulować.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.