Premier Prayut żegna się z Radą Obrony w dobrym nastroju

KOMUNIKAT PRASOWY:

Premier gen. Prayut Chan-o-cha przewodniczył jego ostatniemu spotkaniu z Radą Obrony, żegnając się z nią w dobrym nastroju. Ustępujący premier pozwolił także na grupowe zdjęcia z reporterami.

24 sierpnia gen. Prayut spotkał się w Government House z nową premier Sretthą Thavisin. Mężczyźni wspólnie zwiedzili teren, podczas którego gen. Prayut oświadczył, że spotkanie odbyło się w odpowiednim czasie. Obaj przywódcy okazali wzajemny szacunek, choć ograniczony czas uniemożliwiał szerszą rozmowę.

Odchodząc z Ministerstwa Obrony, gen. Prayut powiedział reporterom, że choć urzędnicy państwowi przechodzą na emeryturę w wieku 60 lat, on zamierza przejść na emeryturę w wieku 70 lat. Nie podał bliższych szczegółów tego oświadczenia.

Podczas pożegnalnego spotkania w Ministerstwie Obrony gen. Prayut podziękował dowódcom, którzy wspierali go przez całą ośmioletnią kadencję. Namawiał ich, aby chronili naród, jego mieszkańców i podstawowe filary Tajlandii – naród, religię i monarchię. Podkreślił także znaczenie troski starszych dowódców wojskowych i policyjnych o dobro i opiekę społeczną młodszego personelu.

22 sierpnia Srettha zapewnił sobie większość parlamentarną na stanowisko premiera, zyskując aprobatę zarówno parlamentarzystów, jak i senatorów. Prayut powstrzymał się od komentarza w tej sprawie, twierdząc, że proces ten ma charakter parlamentarny i nie należy na nim spekulować.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.