Najważniejsze historie Phuket z ostatniego tygodnia: nowy premier Tajlandii odwiedza Phuket i nie tylko

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasz cotygodniowy artykuł, w którym podkreślamy najlepsze lokalne historie w naszym rejonie Phuket z ostatniego tygodnia. Liczba historii zmienia się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w prowincji Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Są to dni od poniedziałku 21 sierpnia 2023 r. do niedzieli 27 sierpnia 2023 r.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najpopularniejsze lokalne historie!

  1. 49-letni amerykański turysta przeprosił po tym, jak klip wideo, na którym używa maszyny do wydmuchiwania dymu z konopi indyjskich przez Bangla Road, stał się wirusowy w mediach społecznościowych, co doprowadziło do intensywnej debaty na temat konopi indyjskich oraz zasad i przepisów dotyczących konopi indyjskich.

Phuket Express zauważył, że policja nie podała nazwiska turysty. Nie informowali również o ewentualnych krokach prawnych podjętych wobec turysty.

2. Szesnastu studentów zostało uratowanych po tym, jak przez około pół godziny nie można było otworzyć drzwi windy na uniwersytecie w Mueang Phuket.

Gubernator Phuket Naroong Woonciew osobiście przybył później na miejsce zdarzenia, aby odwiedzić uratowanych uczniów i podziękować im za, jak to określił, ich odwagę.

3. Podjęto działania prawne przeciwko 13 nielicencjonowanym sklepom z konopiami indyjskimi w Phuket, a licencje dla 18 sklepów z konopiami indyjskimi zostały wstrzymane.

Licencje dla dwóch kolejnych sklepów z konopiami indyjskimi w Patong zostały wstrzymane po tym, jak stwierdzono, że łamią różne zasady.

4. U wybrzeży Phuket zaobserwowano rzadkiego humbaka.

Podobno pierwszy raz w Tajlandii miał miejsce 14 lat temu w Phuket. Większość z nich występuje w okolicach Okinawy (Japonia), Tajwanu, Filipin i Australii.

5. Nowa premier Tajlandii Srettha Thavisin odwiedziła Phuket, aby omówić rozbudowę międzynarodowego lotniska w Phuket i rozwój turystyki.

Premier Tajlandii Srettha Thavisin odwiedził Bangla Road w Patongu. Powodem wizyty w Phuket było to, że według pana Thavisina stanowi on główną bramę dochodów kraju z turystyki międzynarodowej.

Wizyta została dobrze przyjęta przez tajską opinię publiczną i właścicieli firm w Phuket, którzy mają nadzieję, że nastąpi złagodzenie godzin otwarcia i zasad dotyczących spożywania alkoholu.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dzięki za wsparcie!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.