Najważniejsze historie Phuket z ostatniego tygodnia: nowy premier Tajlandii odwiedza Phuket i nie tylko

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasz cotygodniowy artykuł, w którym podkreślamy najlepsze lokalne historie w naszym rejonie Phuket z ostatniego tygodnia. Liczba historii zmienia się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w prowincji Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Są to dni od poniedziałku 21 sierpnia 2023 r. do niedzieli 27 sierpnia 2023 r.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najpopularniejsze lokalne historie!

  1. 49-letni amerykański turysta przeprosił po tym, jak klip wideo, na którym używa maszyny do wydmuchiwania dymu z konopi indyjskich przez Bangla Road, stał się wirusowy w mediach społecznościowych, co doprowadziło do intensywnej debaty na temat konopi indyjskich oraz zasad i przepisów dotyczących konopi indyjskich.

Phuket Express zauważył, że policja nie podała nazwiska turysty. Nie informowali również o ewentualnych krokach prawnych podjętych wobec turysty.

2. Szesnastu studentów zostało uratowanych po tym, jak przez około pół godziny nie można było otworzyć drzwi windy na uniwersytecie w Mueang Phuket.

Gubernator Phuket Naroong Woonciew osobiście przybył później na miejsce zdarzenia, aby odwiedzić uratowanych uczniów i podziękować im za, jak to określił, ich odwagę.

3. Podjęto działania prawne przeciwko 13 nielicencjonowanym sklepom z konopiami indyjskimi w Phuket, a licencje dla 18 sklepów z konopiami indyjskimi zostały wstrzymane.

Licencje dla dwóch kolejnych sklepów z konopiami indyjskimi w Patong zostały wstrzymane po tym, jak stwierdzono, że łamią różne zasady.

4. U wybrzeży Phuket zaobserwowano rzadkiego humbaka.

Podobno pierwszy raz w Tajlandii miał miejsce 14 lat temu w Phuket. Większość z nich występuje w okolicach Okinawy (Japonia), Tajwanu, Filipin i Australii.

5. Nowa premier Tajlandii Srettha Thavisin odwiedziła Phuket, aby omówić rozbudowę międzynarodowego lotniska w Phuket i rozwój turystyki.

Premier Tajlandii Srettha Thavisin odwiedził Bangla Road w Patongu. Powodem wizyty w Phuket było to, że według pana Thavisina stanowi on główną bramę dochodów kraju z turystyki międzynarodowej.

Wizyta została dobrze przyjęta przez tajską opinię publiczną i właścicieli firm w Phuket, którzy mają nadzieję, że nastąpi złagodzenie godzin otwarcia i zasad dotyczących spożywania alkoholu.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dzięki za wsparcie!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.