Wrzesień 2023 Festiwale i wydarzenia w Tajlandii

KOMUNIKAT PRASOWY: 

Dziesiąty Festiwal Miesiąca Księżycowego, wyścigi łodzi na Ko Lae, wyścigi długich łodzi, targi podróży międzyregionalnych oraz mnóstwo maratonów i półmaratonów sprawiają, że wrzesień 2023 r. to kolejny miesiąc pełen wydarzeń w Tajlandii.

We wrześniu odbywa się kilka festiwali wywodzących się z przekonań religijnych, innowacyjne wydarzenia celebrujące tajską sztukę i rzemiosło oraz wiele wydarzeń sportowych.

Oto lista innych festiwali i wydarzeń odbywających się w Tajlandii we wrześniu 2023 r., posortowana według dat:


Międzyregionalne Targi Turystyczne
1-3 Wrzesień 2023
Centralny Hatyai, Songkhla

To ostatnie z serii pięciu targów turystycznych, które odbędą się w pięciu regionach Tajlandii w okresie od czerwca do września 2023 r. i których celem jest zachęcanie do podróży międzyregionalnych. Program obejmuje promocje i oferty specjalne dotyczące zakwaterowania, atrakcji, biur podróży oraz innych produktów i usług turystycznych w całym kraju, a także warsztaty DIY dotyczące lokalnej mądrości z pięciu regionów.

Tworzenie rękodzieła z gliny Khao Yai
1-3 Wrzesień 2023
Primo Piazza Khao Yai, Nakhon Ratchasima

Trzydniowe wydarzenie obejmuje ceramikę i wyroby ceramiczne, występy artystyczne z gliny oraz warsztaty garncarskie – a jednocześnie oferuje specjalne menu przygotowane przez światowej klasy szefów kuchni na specjalnie wykonanych ceramicznych talerzach. Odbywają się także koncerty muzyczne i karnawał z gliną, a także gliniana przyczepa kempingowa, dzięki której można podziwiać bujną przyrodę Parku Narodowego Khao Yai i Światowego Geoparku Khorat UNESCO.

Targi klejnotów i biżuterii w Bangkoku 2023
6-10 Wrzesień 2023
Narodowe Centrum Kongresowe Królowej Sirikit w Bangkoku

W tym roku jest 40th rocznica corocznych Targów Klejnotów i Biżuterii w Bangkoku, które są uważane za najdłużej obchodzone targi tego typu w Azji. Organizowane przez Departament Promocji Handlu Międzynarodowego (DITP) Ministerstwa Handlu, we współpracy z Tajlandzkim Instytutem Klejnotów i Biżuterii (GIT), targi prezentują szeroką gamę produktów, od surowych kamieni szlachetnych po gotowe wyroby jubilerskie, w tym kamienie szlachetne, luźne kamienie, delikatna biżuteria, biżuteria srebrna, biżuteria złota, biżuteria platynowa, perły, sztuczna biżuteria, sprzęt produkcyjny i opakowania, między innymi.

Zjawisko światła Phanom Rung (wschód słońca)
8-10 Wrzesień 2023
Park historyczny Phanom Rung, Buri Ram

Po raz trzeci w tym roku odwiedzający mogą obserwować światło słoneczne przez 15 drzwi Prasat Hin Phanom Rung. Zjawisko świetlne zdarza się cztery razy w roku – dwa zachodu słońca w dniach 5-7 marca oraz 5-7 października i dwa wschody słońca w dniach 3-5 kwietnia oraz 8-10 września.

Prasat Hin Phanom Rung położony jest na szczycie wygasłego wulkanu, 60 kilometrów na południe od miasta Buri Ram. Jest to największy i najlepiej odrestaurowany obiekt Khmerów w Tajlandii, z którego roztaczają się piękne widoki na okoliczne pola ryżowe.

Tajsko-Japoński Iconic Music Fest 2023
22-24 Wrzesień 2023
ICONSIAM, Bangkok

Coroczny festiwal muzyczny promujący tajską i japońską popkulturę. Tegoroczne wydarzenie upamiętnia także 50th rocznicę przyjaźni ASEAN-Japonia i będzie obejmował występy ponad 50 renomowanych zespołów z Tajlandii i Japonii, w tym Banzai Japan, Beyooooonds, Chicken Blow The Idol, FES☆TIVE i Kyushu Girls Wing z Japonii oraz Euphonie, Fuyubi, HatoBito, Ikinari Tell Ja, Stellagrima i TerasuDanshi z Tajlandii. Przez trzy dni spektakl będzie dostępny w godzinach 14.00:22.00–XNUMX:XNUMX.

Tradycja kultu Sakhon Nakhon Tao Ngoi 2023
23-29 Wrzesień 2023
Park nad rzeką Pung, dystrykt Tao Ngoi

Coroczne rytuały i występy taneczne ku czci Phaya Tao Ngoi (władcy żółwi) – symbolu dystryktu Tao Ngoi w północno-wschodniej Tajlandii, w prowincji Sakon Nakhon. Tradycją kulminują oświetlone procesje długich łodzi i wyścigi długich łodzi, a także wiele innych form rozrywki i targów konsumenckich.

Festiwal Wyścigów Długich Łodzi w Kalasin 2023
21-25 Wrzesień 2023
Rzeka Pao, dystrykt Kamalasai

Ciesz się pięciodniowymi wyścigami długich łodzi, występami ludowymi, procesjami długich łodzi i konkursami cheerleaderek, a także starożytnymi konkursami bębnów (Seng Klong King).

Narathiwat Ko Lae Wyścigi łodzi i długich łodzi 2023
22-24 Wrzesień 2023
Tama Tha Prayasai

Długo oczekiwane wyścigi łodzi i długich łodzi Ko Lae, dostępne wyłącznie w Narathiwat, odbywają się równolegle z corocznymi targami specjalistycznymi Narathiwat. Oprócz różnych kategorii wyścigów łodzi, odbywają się tu wystawy i pokazy replik łodzi Ko Lae oraz innych dzieł sztuki i rzemiosła.

Targi specjalistyczne Narathiwat

16-25 Wrzesień 2023
Tama Tha Prayasai

Targi specjalistyczne w Narathiwat promują rękodzieło z Krajood (szarej turzycy) oraz pokrewną sztukę i rzemiosło charakterystyczne dla Narathiwat, a także słynne owoce i produkty rolne „Longkong” prowincji. I na koniec, w dniach 17–18 września 2023 r. odbędzie się konkurs Javan Dove Sound Competition o Puchar Królewski.

Nakhon Si Thammarat Dziesiąty Festiwal Miesiąca Księżycowego 2023
25 września-14 października 2023 r
Park Księżniczki Matki 84 (Thung Tha Lat)

W tym roku jest 100th rocznica „Sat Duen Sip” tradycja zdobywania zasług w Nakhon Si Thammarat. Prowincja zaplanowała 20 dni i 20 nocy ceremonii zasłużonych oraz różne inne wydarzenia, w tym Jarmark Czerwonego Krzyża w Nakhon Si Thammarat 2023, konkurs literatury tajskiej, starcie w Nang Talung, konkurs poezji na żywo, młoda Manora, talk show Nang Talung, młodzież „grę cieni” i koncerty muzyczne.

We wrześniu 2023 r. w Tajlandii odbędą się również różne imprezy biegowe, w tym następujące, posortowane według dat:

Super Półmaraton Chiang Khan 2023
3 września 2023
Chiang Khan, Loei

Super Półmaraton 25 km, Super Mini Maraton 15 km i Fun Run 5 km w Chiang Khan, spokojnym i uroczym miasteczku na tajskim brzegu Mekongu w północno-wschodniej Tajlandii. Miasto zachowało klimat starego świata dzięki głównej drodze nad rzeką, wzdłuż której stoją domy z drewna tekowego. Oprócz przyłączenia się do wydarzenia biegowego lub bycia jego świadkiem, odwiedzający mogą doświadczyć lokalnych atrakcji, takich jak oddanie zasług mnichom buddyjskim, podziwianie spektakularnego widoku na Phu Thok lub cieszenie się wschodem słońca z panoramicznym widokiem na Chiang Khan.

Chiang Mai 22 tys. 2023 @Doi Suthep
10 września 2023
Start i meta w zoo w Chiang Mai

Północna prowincja Chiang Mai oferuje wiele atrakcji, zarówno naturalnych, jak i stworzonych przez człowieka, z których wiele położonych jest w malowniczym otoczeniu, wśród bujnej tropikalnej przyrody. A jeśli odwiedzasz Chiang Mai we wrześniu, dołącz lub po prostu baw się świadkiem wydarzenia, które obejmuje półmaraton na 22 km, minimaraton na 10 km i bieg na 5 km.

Khao Yai Dzień bez samochodu 2023
22 września 2023
Park Narodowy Khao Yai

Organizacje publiczne i prywatne w Khao Yai i Nakhon Ratchasima obchodzą w Parku Narodowym Khao Yai Światowy Dzień bez Samochodu – obchodzony co roku około 22 września w miastach na całym świecie. Bezpłatne wydarzenie zachęca wszystkich do aktywnego wypoczynku bez samochodu, w tym spacerów, jazdy na rowerze i biegania po parku wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, wystawy zdjęć, występów muzycznych, posiłków zero waste i obserwacji gwiazd.

Należy pamiętać, że rejestracja na większość tych wydarzeń biegowych została już zamknięta. Niezależnie od tego, czy są zamknięte, czy nadal otwarte, odwiedzający mogą nadal cieszyć się zabawną atmosferą w każdym miejscu.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.