Premier omawia z liniami lotniczymi ożywienie turystyki

KOMUNIKAT PRASOWY:

Premier Srettha Thavisin spotkał się z przedstawicielami sektora lotniczego, aby przygotować się do wysokiego sezonu turystycznego, którego szczyt ma przypadać na ostatni kwartał 2023 r. Srettha powiedział, że po objęciu urzędu jego administracja w pierwszej kolejności nada priorytet odmłodzeniu turystyki.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Tajlandzkich Portów Lotniczych (AOT), operatorzy kluczowych międzynarodowych portów lotniczych w kraju oraz dyrektorzy generalni 8 przewoźników lotniczych. Przed spotkaniem Premier przedstawił uczestnikom kluczowych kandydatów na stanowiska ministerialne w swoim Gabinecie, którzy będą odpowiadać za gospodarkę kraju.

Premier powiedział, że natychmiast po inauguracji rozpocznie prace nad turystyką, ponieważ ostatni kwartał uważa się za ważny czas ożywienia gospodarczego i szczytu sezonu turystycznego.

Prezydent AOT Kerati Kijmanawat powiedział, że po piątkowym spotkaniu z premierem AOT rozmawiał z delegatami innych organizacji, szczególnie w sprawie niedoboru lotów obsługujących lotniska w Bangkoku i Phuket. Sektor musi przygotować sloty na przyszłe loty z Chin i innych krajów na 6 lotniskach w Tajlandii.

Pan Puttipong Prasarttong-Osoth, dyrektor generalny i prezes Bangkok Airways oraz prezes Tajlandzkiego Stowarzyszenia Linii Lotniczych wyraził chęć współpracy i potwierdził, że jego linia lotnicza jest dobrze przygotowana na nadchodzący szczyt sezonu podróżnego.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.