Starszy lekarz szpitala policyjnego twierdzi, że stan zdrowia Thaksina nadal budzi obawy

FOTO: wikipedia

KOMUNIKAT PRASOWY: 

Były premier Thaksin Shinawatra przez weekend był nadal leczony w szpitalu, a starszy lekarz stwierdził, że jego stan pozostaje niepokojący, trzy dni po jego historycznym powrocie z wygnania.

74-letni Thaksin trafił do szpitala po tym, jak pierwszej nocy w więzieniu odczuwał ucisk w klatce piersiowej i wysokie ciśnienie, gdzie skazano go na 8 lat więzienia za konflikt interesów i nadużycie władzy.

Soponrat Singhajaru, starszy lekarz w szpitalu policyjnym w Bangkoku, powiedział reporterom, że były premier kaszle, dodając, że „specjaliści od serca i płuc nadal niepokoją się wynikami badania rentgenowskiego płuc”. Odmówił podania szczegółów ze względu na tajemnicę pacjenta.

Thaksin przybył we wtorek (22 sierpnia), po czym został przewieziony do sądu, więzienia i szpitala kilka godzin później, tego samego dnia, w którym Srettha Thavisin z Partii Pheu Thai została mianowana 30. premierem Tajlandii.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.