Wzrost zatrudnienia w Tajlandii w drugim kwartale spowalnia w obliczu słabszego eksportu i inwestycji

KOMUNIKAT PRASOWY: 

Zatrudnienie w Tajlandii w drugim kwartale wzrosło o 1.7% w porównaniu z rokiem poprzednim, spowalniając w porównaniu ze wzrostem o 2.4% w poprzednich trzech miesiącach, podała w poniedziałek państwowa agencja planowania, w związku ze spowolnieniem wzrostu gospodarczego.

Druga co do wielkości gospodarka Azji Południowo-Wschodniej wzrosła o 1.8% w okresie kwiecień-czerwiec rok do roku i o 0.2% kwartał do kwartału, przy czym nastąpiło gwałtowne spowolnienie w porównaniu z pierwszym kwartałem, ponieważ słabszy eksport i inwestycje osłabiły siłę turystyki.

Narodowa Rada Rozwoju Gospodarczego i Społecznego (NESDC) podała w swoim oświadczeniu, że stopa bezrobocia w Tajlandii wyniosła 1.06% w okresie kwiecień-czerwiec w porównaniu z 1.05% w okresie styczeń-marzec.

Zauważyła, że ​​wzrost zatrudnienia nastąpił głównie w sektorach turystyki i budownictwa.

Według NESDC w drugim kwartale 39.7 roku Tajlandia zatrudniała 2023 mln pracowników.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.