Departament Meteorologii ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu i burzami

KOMUNIKAT PRASOWY:

Tajski Departament Meteorologii wydał ostrzeżenie dotyczące ulewnych opadów w całym królestwie z powodu niskiego ciśnienia atmosferycznego w pobliżu górnego wybrzeża Wietnamu oraz południowo-zachodniego monsunu nad Morzem Andamańskim i Tajlandią.

W północno-wschodnich i środkowych regionach, w tym w Bangkoku, nadal występują burze i ulewne deszcze. Mieszkańcom górnego północno-wschodniego obszaru zaleca się zwracanie uwagi na potencjalne powodzie spowodowane nagromadzonymi opadami deszczu.

Tymczasem wszystkim statkom na Morzu Andamańskim i w Zatoce Tajlandzkiej zaleca się ostrożną nawigację przy falach sięgających nawet jednego metra, a podczas burzy wznoszących się do dwóch metrów.

Oczekuje się, że w Tajlandii pogoda będzie zróżnicowana w związku z powszechnymi burzami i południowo-zachodnimi wiatrami, przy czym prawdopodobieństwo wystąpienia burz w Bangkoku wynosi 60%, a temperatura waha się od 26°C do 36°C.

Władze wydały ostrzeżenie dla mieszkańców i małych łodzi rybackich, wzywając ich do zachowania czujności i dobrego przygotowania w obliczu przewidywanych warunków pogodowych.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.