Super Pełnia Błękitnego Księżyca widoczna dziś wieczorem w Tajlandii!

FOTO: NARIT

Tajlandia -

Połączenia Narodowy Instytut Badań Astronomicznych Tajlandii (NARIT) zaprasza ludzi do oglądania „Super Pełni Księżyca” w środowy wieczór (30 sierpnia)th).

Super Pełnia Księżyca ma miejsce wtedy, gdy pełnia Księżyca znajduje się najbliżej Ziemi w roku kalendarzowym. Odległość Księżyca od Ziemi wyniesie około 357,334 XNUMX kilometrów. Tej nocy będzie także druga pełnia księżyca w miesiącu i nazywana jest także „Błękitnym Księżycem”.

„Super Pełnia Księżyca” będzie wydawać się nieco większa niż normalnie. W porównaniu z normalną pełnią księżyca występującą w regularnych porach, będzie ona o około siedem procent większa i o 15 procent jaśniejsza.

Dobrym momentem na obejrzenie „Super Pełni Księżyca” będzie godzina 6:09 w środę (30 sierpniath) do wczesnego czwartkowego poranka (31 sierpniast). Można oglądać gołym okiem, dopóki niebo jest czyste, zwłaszcza na wschodzie. Obok Księżyca będzie także świecił Saturn. TPN zauważa, że ​​może nie być widoczny we wszystkich częściach Tajlandii i może zależeć od warunków pogodowych.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.