Chinka aresztowana na lotnisku w Phuket za używanie cudzych paszportów

ZDJĘCIE: Imigracja w Phuket / Matichon

Phuket -

Chinka została aresztowana na międzynarodowym lotnisku w Phuket po tym, jak odkryto, że posługiwała się paszportami innych osób.

Urząd imigracyjny w Phuket powiedział Phuket Express, że w czwartek rano (31 sierpniast) aresztowali 44-letnią Chinkę na Terminalu Międzynarodowym.

Na lotnisko przybyła samolotem Shanghai Airlines. Funkcjonariusze ustalili, że kobieta posługiwała się paszportem innej osoby. Jej twarz i zdjęcie w paszporcie były podobne, ale nie takie same. Funkcjonariusze wykorzystali system biometryczny do porównania jej twarzy z paszportem i system zgłosił jedynie 30-procentową zgodność.

Kobieta powiedziała funkcjonariuszom, że niedawno przeszła chirurgiczną zmianę twarzy, ale nie była w stanie przedstawić żadnych dokumentów potwierdzających tę operację. Funkcjonariusze skontaktowali się z liniami lotniczymi, aby sprawdzić jej nazwisko i odkryli, że jej prawdziwe imię i nazwisko nie zgadza się z paszportem.

Kobieta w końcu przyznała funkcjonariuszom, że paszport nie należał do niej. Została zabrana na komisariat policji w Sakoo, gdzie usłyszała zarzuty zgłaszania funkcjonariuszom fałszywych informacji i używania cudzych paszportów, co mogłoby wyrządzić innym krzywdę.

Władze lotniska nie ujawniły jej nazwiska.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.