Chinka aresztowana na lotnisku w Phuket za używanie cudzych paszportów

ZDJĘCIE: Imigracja w Phuket / Matichon

Phuket -

Chinka została aresztowana na międzynarodowym lotnisku w Phuket po tym, jak odkryto, że posługiwała się paszportami innych osób.

Urząd imigracyjny w Phuket powiedział Phuket Express, że w czwartek rano (31 sierpniast) aresztowali 44-letnią Chinkę na Terminalu Międzynarodowym.

Na lotnisko przybyła samolotem Shanghai Airlines. Funkcjonariusze ustalili, że kobieta posługiwała się paszportem innej osoby. Jej twarz i zdjęcie w paszporcie były podobne, ale nie takie same. Funkcjonariusze wykorzystali system biometryczny do porównania jej twarzy z paszportem i system zgłosił jedynie 30-procentową zgodność.

Kobieta powiedziała funkcjonariuszom, że niedawno przeszła chirurgiczną zmianę twarzy, ale nie była w stanie przedstawić żadnych dokumentów potwierdzających tę operację. Funkcjonariusze skontaktowali się z liniami lotniczymi, aby sprawdzić jej nazwisko i odkryli, że jej prawdziwe imię i nazwisko nie zgadza się z paszportem.

Kobieta w końcu przyznała funkcjonariuszom, że paszport nie należał do niej. Została zabrana na komisariat policji w Sakoo, gdzie usłyszała zarzuty zgłaszania funkcjonariuszom fałszywych informacji i używania cudzych paszportów, co mogłoby wyrządzić innym krzywdę.

Władze lotniska nie ujawniły jej nazwiska.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.