Skorzystaj z taksówki, która jest teraz dozwolona na lotnisku w Phuket

Phuket -

Od dzisiaj (1 września) taksówki „Grab” są teraz dozwolone jako pierwsza aplikacja taksówkowa do obsługi międzynarodowego lotniska w Phuketst).

W piątek (1 września godzst) na Międzynarodowym Porcie Lotniczym w Phuket konferencja prasowa była prowadzona przez Dyrektora Lotnisk Tajlandii (AOT) dr Keerati Kitmanawata i Dyrektora Międzynarodowego Portu Lotniczego w Phuket Pan Monchai Tanod, którzy rozpoczęli kampanię zezwalającą na korzystanie z taksówek typu „Grab” do obsługi lotniska.

Dr Keerati powiedział Phuket Express: „Dzisiaj jest pierwszy dzień, w którym AOT pozwala na wjazd na lotnisko taksówkom z aplikacją „Grab”. Celem jest zapewnienie dobrej obsługi pasażerów na lotnisku i zapewnienie im większej możliwości skorzystania z usług taksówkowych. Usługi taksówkowe z aplikacją są obecnie popularne zarówno wśród Tajów, jak i obcokrajowców.

„Wcześniej nie pozwalaliśmy na wjazd na lotnisko żadnej taksówce aplikacyjnej. Pasażerowie musieli udać się na zewnątrz lotniska, które znajdowało się około 500 metrów dalej, aby wsiąść do taksówki, do której zadzwonili” – wyjaśnił dr Keerati.

„Najpierw wpuścimy na lotnisko taksówki typu Grab. Jednak każdy taksówkarz Grab, który chce wjechać na lotnisko, musi najpierw zarejestrować się na lotnisku dla wygody i bezpieczeństwa klienta. W przyszłości inne taksówki aplikacyjne będą również mile widziane.”

TPN Media zauważa, że ​​reakcja na tę wiadomość w tajskich mediach była bardzo pozytywna.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.