Uwięziony były premier Tajlandii Thaksin oficjalnie ubiega się o królewskie ułaskawienie

Krajowy —

Uwięziony były premier Tajlandii Thaksin Shinawatra formalnie zwrócił się do rodziny królewskiej o ułaskawienie nieco ponad tydzień po powrocie do kraju po 15 latach na wygnaniu.

W czwartek 31 sierpnia wicepremier Wissanu Krea-ngam, który jest jednocześnie pełniącym obowiązki Ministra Sprawiedliwości, ujawnił prasie, że Thaksin złożył formalny wniosek o ułaskawienie królewskie.

Wissanu powiedział, że otrzymał już prośbę byłego premiera o ułaskawienie królewskie i że zostanie ona rozpatrzona zgodnie z zasadami proceduralnymi.

Thaksina, skazanego za korupcję i skazany na osiem lat więzienia, ze względu na stan zdrowia przebywa obecnie w Szpitalu Ogólnym Policji w Bangkoku.

Ma przebywał w placówce medycznej od pierwszego dnia wyroku skazującego, po tym jak został przeniesiony na noc z Aresztu Śledczego w Bangkoku do szpitala.

Wissanu ujawnił ponadto, że Thaksin złożył ułaskawienie indywidualnie, a nie w ramach ułaskawienia zbiorowego, które jest zwykle przyznawane z okazji specjalnych lub ważnych okazji związanych z monarchią.

Wissanu powiedział, że ułaskawienie zostanie udzielone w zależności od decyzji Jego Królewskiej Mości Króla.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Zapisz się!
Tanakorn Panyadee
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.