Rzadki ślimak morski błękitnego smoka znaleziony na plaży Karon

Karon –

Na plaży Karon w Mueang Phuket znaleziono rzadkiego ślimaka morskiego błękitnego smoka.

Firma Monsoon Garbage Thai zamieściła na swojej stronie na Facebooku informację, że na plaży Karon znaleziono mnóstwo błękitnych smoków, czyli ślimaków morskich, czyli rodzaju mięczaków.

Głównym pożywieniem Błękitnego Smoka jest Portugalski Człowiek Wojny, czyli meduza z niebieskiej butelki, która jest trującą meduzą. Niebieski Smok ma truciznę podobną do Portugalskiego Człowieka Wojny. Nie są one często spotykane w Tajlandii i mają tylko około 1.5 cala długości.

Niebieski smok żyje w głębinach morskich i zwykle nie można go spotkać na brzegach. Jednak w porze monsunowej są one wyrzucane na niektóre plaże. Występują głównie w ciepłych morzach Australii, Republiki Południowej Afryki i Europy.

Władze Tajlandii poinformowały, że wielu zagranicznych pływaków na plażach Phuket zostało rannych przez trujące meduzy.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.