Wyrok więzienia byłego premiera Tajlandii Thaksina zmniejszony z 8 do 1 roku dzięki królewskiemu ułaskawieniu

Krajowy —

Jego Królewska Mość Król podjął decyzję o zmniejszeniu kary więzienia dla byłego premiera Thaksina Shinawatry z 8 lat do 1 roku po tym, jak wczoraj, 31 sierpnia, wyszło na jaw jego podanie o królewskie ułaskawienie.

Najpierw nasza poprzednia historia:

Królewska petycja Thaksina została wczoraj podana do wiadomości publicznej przez pełniącego obowiązki ministra sprawiedliwości Wissanu Krea-ngama.

Teraz nasza aktualizacja:

Dzisiaj, 1 września, doniesiono, że Jego Królewska Mość Król przyznał Thaksinowi skrócenie stażu służby z 8 do 1 roku.

Jak wynika z oświadczenia opublikowanego w „Royal Gazette”, kara więzienia Thaksina została skrócona ze względu na to, że pełnił on wcześniej funkcję premiera i pełnił swoje obowiązki dla dobra narodu i ludu.

Jak czytamy w oświadczeniu, ma także wyrzuty sumienia z powodu swoich wykroczeń, lojalności wobec instytucji monarchii oraz z powodu problemów zdrowotnych wymagających leczenia u lekarzy specjalistów.

W świetle tego Jego Królewska Mość Król podjął decyzję o obniżeniu kary więzienia dla byłego premiera z 8 do 1 roku, aby umożliwić mu wykorzystanie swojej wiedzy, umiejętności i doświadczenia w służbie kraju, społeczeństwo i ludzie.

Sytuacja ta nastąpiła po tym, jak Thaksin oficjalnie zaczął odbywać karę więzienia zaledwie przez 10 dni, większość z nich spędził poza więzieniem, w Szpitalu Policyjnym, ze względów zdrowotnych.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.