Żółw uratowany na plaży w Phuket

Phuket -

Na plaży w Thalang uratowano żółwia morskiego.

Pracownicy Parku Narodowego Sirinat zostali powiadomieni przez pana Suppachocka Eakkasai i pana Sawanona Promchai, że znaleźli żółwia morskiego na plaży Nai Thon.

Departament Zasobów Morskich i Przybrzeżnych (DMCR) przybył na plażę, aby znaleźć samicę żółwia morskiego Olive Ridley w wieku około 10 lat. Brakowało mu przedniej płetwy, ale nie miał innych ran. W paszczy żółwia nie znaleziono żadnych pozostałości oleju. Żółw miał 63 centymetry długości i 60 centymetrów szerokości.

Żółw morski został zabrany do Centrum Ratownictwa Zwierząt Morskich Sireetarn w celu dalszego leczenia.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.