Kierowca nie żyje, 14 osób zostało rannych po wypadku autobusu pasażerskiego z Bangkoku do Songkhla w Chumphon

Chumfon –

Na miejscu stwierdzono śmierć kierowcy autobusu, a 14 osób odniosło obrażenia po wypadku autobusu pasażerskiego z Bangkoku do Hat Yai (w Songkhla) w Chumphon.

Policja Tha Sae została powiadomiona o wypadku po północy w sobotę (0 września) o godzinie 40:2.nd) przy głównej południowej drodze, Petchkasem Road, w podokręgu Had Punkrai w Mueang Chumphon.

Policja i służby ratunkowe przybyły na miejsce i stwierdziły, że autobus pasażerski Bangkok – Hat Yai (w Songkhla) przewrócił się na poboczu. Główny kierowca, pan Surachai Buaphet, lat 43, z Trang, został znaleziony martwy w pobliżu siedzenia kierowcy. Czternaście osób, głównie turystów krajowych, odniosło obrażenia i przewieziono je do pobliskiego szpitala.

Drugi kierowca powiedział policji, że autobus jechał z Bangkoku do Hat Yai. W autobusie znajdowało się łącznie 17 osób, w tym 14 pasażerów, członek załogi autobusu i dwóch kierowców. Kierowca autobusu stracił panowanie nad pojazdem, po czym uderzył w pas środkowy.

Na tym etapie policja uważa, że ​​kierowca zasnął za kierownicą. Kontynuują jednak dochodzenie, aby ustalić dokładną przyczynę wypadku.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.