Esso opuszcza rynek tajski po 129 latach

KOMUNIKAT PRASOWY:

Firma naftowa Esso Tajlandia została przejęta przez Bangchak po sfinalizowaniu przejęcia większościowego pakietu udziałów przez ExxonMobil. Od jutra stacje benzynowe Esso w całym kraju będą działać pod marką Bangchak.

Przejęcie Esso Tajlandii przez Bangchak Corporation zostało już zakończone, a tajlandzka firma naftowa nabyła 65.99% udziałów większościowych w Esso Tajlandii od ExxonMobil Asia Holdings. Po sfinalizowaniu tej transakcji pod marką Bangchak rozpocznie działalność około 700 stacji benzynowych Esso w całym kraju.

Pan Chaiwat Kovavisarach, dyrektor generalny grupy i prezes Bangchak, powiedział, że firma sfinalizowała transakcję nabycia akcji zwykłych Esso za 22.6 miliarda bahtów.

To przejęcie oznacza koniec 129-letniej działalności Esso w Tajlandii, a w ciągu 2 lat wszystkie stacje benzynowe Esso zostaną całkowicie przemianowane na Bangchak's.

Transakcja ta pomogła firmie Bangchak zwiększyć całkowitą zdolność produkcyjną rafinerii benzyny do 174,000 800 baryłek dziennie i rozszerzyła sieć stacji benzynowych do około XNUMX lokalizacji na terenie całego kraju.

Obecnie firma planuje zwiększyć moce produkcyjne swojej rafinerii do 294,000 2,200 baryłek dziennie, co czyni ją największą firmą rafineryjną w Tajlandii i rozbudowuje sieć stacji benzynowych do XNUMX lokalizacji.

Bangchak będzie dostarczał swoje światowej klasy produkty naftowe do dawnych stacji Esso. Firma twierdzi, że wszystkie jej produkty są przyjazne dla środowiska i posiadają certyfikaty jakości Departamentu Biznesu Energetycznego.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.