Najważniejsze historie z Phuket z ostatniego tygodnia: pierwsza aplikacja taksówkowa dozwolona na lotnisku i nie tylko

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasz cotygodniowy artykuł, w którym podkreślamy najlepsze lokalne historie w naszym rejonie Phuket z ostatniego tygodnia. Liczba historii zmienia się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w prowincji Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Są to okres od poniedziałku 28 sierpnia 2023 r. do niedzieli 3 września 2023 r.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najpopularniejsze lokalne historie!

  1. 50-letni Australijczyk zmarł po upadku z szóstego piętra parkingu na międzynarodowym lotnisku w Phuket.

TPN Media składa kondolencje przyjaciołom i rodzinie ofiary.

2. Na plaży Karon odkryto tajemnicze szczątki i trwa dochodzenie, które ma ustalić, co to dokładnie jest.

Na plaży w Phang Nga odkryto kolejne tajemnicze szczątki.

Nie jest jasne, czy obiekty znalezione tutaj i w Phuket są ze sobą powiązane. Nadal nie są zidentyfikowani.

3. Chinka została aresztowana na międzynarodowym lotnisku w Phuket po tym, jak odkryto, że posługiwała się paszportami innych osób.

Usłyszała zarzuty zgłaszania funkcjonariuszom fałszywych informacji i używania cudzych paszportów, co mogłoby wyrządzić innym krzywdę.

4. Na plaży Karon w Mueang Phuket znaleziono rzadkiego ślimaka morskiego błękitnego smoka.

Występują głównie w ciepłych morzach Australii, Republiki Południowej Afryki i Europy.

5. Od dzisiaj (1 września) taksówki „Grab” są teraz dozwolone jako pierwsza aplikacja taksówkowa do obsługi międzynarodowego lotniska w Phuketst).

Pierwszą aplikacją taksówkową, która może teraz wjechać na międzynarodowe lotnisko w Phuket, jest Grab.

6. Zgłoszono zaginięcie kazachstańskiego nastolatka po tym, jak pływał w morzu w Thalang.

W niedzielę rano na plaży Nai Yang w dystrykcie Thalang na wyspie Phuket znaleziono ciało 18-letniego kazachstańskiego turysty. Ciało znaleziono około 2 km od pierwotnego miejsca zdarzenia.

Spoczywaj w pokoju.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dzięki za wsparcie!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.