Najpopularniejsze historie Tajlandii z ostatniego tygodnia: zmniejszony wyrok więzienia byłego premiera Thaksina i nie tylko

Oto przegląd najważniejszych artykułów z KRAJOWEJ Tajlandii, wybranych przez nasz zespół narodowy Pattaya News/TPN, z ostatniego tygodnia, od poniedziałku 28 sierpnia 2023 r. do niedzieli, 3 września 2023 r.

Nie mają one żadnego określonego poziomu ważności, ale są wymienione w kolejności według daty publikacji.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najważniejsze historie!
Oczekuje się, że więcej krajów, takich jak Indie, zostanie uwzględnionych na liście krajów zwolnionych z obowiązku wizowego, aby jeszcze bardziej przyciągnąć turystów do tego kraju.

2. Uwięziony były premier Tajlandii Thaksin Shinawatra formalnie zwrócił się do rodziny królewskiej o ułaskawienie nieco ponad tydzień po powrocie do kraju po 15 latach na wygnaniu.

Ułaskawienie zostanie udzielone w zależności od uznania Jego Królewskiej Mości Króla.

Jego Królewska Mość Król podjął decyzję o zmniejszeniu kary więzienia dla byłego premiera Thaksina Shinawatry z 8 lat do 1 roku po tym, jak wczoraj, 31 sierpnia, wyszło na jaw jego podanie o królewskie ułaskawienie.

Jak wynika z oświadczenia opublikowanego w „Royal Gazette”, kara więzienia Thaksina została skrócona ze względu na to, że pełnił on wcześniej funkcję premiera i pełnił swoje obowiązki dla dobra narodu i ludu.

3. Na miejscu stwierdzono śmierć kierowcy autobusu, a 14 osób odniosło obrażenia po wypadku autobusu pasażerskiego z Bangkoku do Hat Yai (w Songkhla) w Chumphon.

Główny kierowca, pan Surachai Buaphet, lat 43, z Trang, został znaleziony martwy w pobliżu siedzenia kierowcy. Czternaście osób, głównie turyści krajowi.

4. Tajski działacz polityczny i zagorzały zwolennik partii rządowej Pheu Thai zorganizował w sobotę wydarzenie, podczas którego ludzie obrzucali jego ciało ludzkimi odchodami, aby spełnić jego polityczną obietnicę, że partia, którą wspiera, nigdy nie połączy sił z partiami wspieranymi przez wojsko.

Wydarzenie trwało około 20 minut, a kilkanaście osób pojawiło się, aby obrzucać kałem Duangrit. Nosił sprzęt ochronny, w tym kask, pełny kombinezon ochronny, okulary i maskę na twarz.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.