Departament Turystyki wspiera inicjatywę bezwizową

KOMUNIKAT PRASOWY:

BANGKOK (NNT) – Departament Turystyki oświadczył, że w pełni popiera inicjatywę rządu mającą na celu potencjalne rozszerzenie ruchu bezwizowego na większą liczbę narodowości. Oczekuje się, że to posunięcie ożywi sektor turystyczny Tajlandii.

Dyrektor generalny Chaturon Phakdeewanich powiedział, że dobrze prowadzona polityka zniesienia wiz może zwiększyć przewagę konkurencyjną Tajlandii, zwłaszcza biorąc pod uwagę niższe koszty wycieczek po tym kraju.

Podkreślił, że rząd musi rozważyć opcje pomiędzy całkowitym zniesieniem wiz a jedynie zniesieniem opłaty za wniosek wizowy. Ponadto podkreślił potrzebę alternatywnych źródeł dochodów, aby zrekompensować utracone przychody z wniosków wizowych.

Chaturon zapewnił, że departament jest gotowy przewodzić tej polityce, ale podkreślił potrzebę przeprowadzenia dokładnego procesu weryfikacji w celu ochrony interesów narodowych.

Władze Tajlandii prognozują, że do końca roku liczba gości zagranicznych osiągnie aż 27.4 miliona, a w przyszłym roku nastąpi dalszy wzrost dzięki różnym kampaniom i politykom promującym turystykę.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.