AKTUALIZACJA: Żona podejrzanego aresztowana po tym, jak właściciel sklepu został zadźgany nożem we własnym sklepie spożywczym w Phuket

Phuket -

Żona podejrzanego została aresztowana w Phatthalung po tym, jak w maju tego roku mężczyzna został zadźgany nożem w jego własnym sklepie spożywczym w Phuket.

Nasza poprzednia historia:

Właściciel lokalnego sklepu zmarł po tym, jak został dźgnięty nożem w swoim własnym sklepie spożywczym w mieście Phuket w wyniku podejrzanego sporu z byłym klientem.

Teraz aktualizacja:

Policja aresztowała kobietę zidentyfikowaną jedynie jako pani Ketsuda w lokalnym sklepie w Chumpol, dystrykt Sri Nakarin w Phatthalung. Do aresztowania doszło po wydaniu przez Sąd Prowincji Phuket nakazów aresztowania zarówno pana Taraponga Nepbua, podejrzanego, jak i jego żony, pani Ketsudy, która rzekomo była wspólnikiem Taraponga, pomagając podejrzanemu uniknąć organów ścigania.

Policja ustaliła, że ​​zanim została aresztowana, pani Ketsuda uciekła do domu ciotki. Została zabrana z powrotem na komisariat policji miasta Phuket i zaprzeczyła jakiemukolwiek udziałowi w morderstwie ani pomaganiu mężowi w unikaniu policji. Twierdziła również, że nie ma pojęcia, gdzie przebywa jej mąż Tarapong.

W tym strasznym zdarzeniu zginął 35-letni pan Wanchai Butdee, właściciel sklepu, który po pchnięciu nożem został przewieziony do pobliskiego szpitala, gdzie później stwierdzono jego zgon.

Policja podaje, że 2 maja brnd podejrzany i jego żona pili alkohol w sklepie spożywczym i Wanchai poprosili ich o opuszczenie po tym, jak spowodowali zamieszanie. To rozwścieczyło parę tak bardzo, że według policji 6 maja wrócili i zamordowali Wanchai. Po morderstwie para uciekła z miejsca zdarzenia i od tego czasu ukrywała się przed organami ścigania.

W chwili publikacji prasy Tarapong, znany również pod pseudonimem Jack, pozostawał na wolności, a policja w Phuket naciskała na jego żonę, aby uzyskać więcej informacji na temat jego miejsca pobytu.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.