Polityka bezpłatnych wiz ma przyciągnąć do Tajlandii dodatkowych, szacunkowo, 700,000 XNUMX chińskich turystów

Krajowy —

Urząd Turystyki Tajlandii (TAT) przewiduje, że inicjatywa rządu mająca na celu przyznanie bezpłatnych wiz chińskim gościom przyczyni się do dodatkowych 700,000 XNUMX przyjazdów w szczycie sezonu turystycznego.

Inicjatywa, która ma zostać wdrożona 1 października, ma na celu ożywienie chińskiej turystyki w Tajlandii w odpowiedzi na niższą niż oczekiwano liczbę chińskich turystów po ponownym otwarciu granic Chin.

Według gubernatora TAT Thapanee Kiatphaiboola Tajlandię odwiedza miesięcznie od 350,000 400,000 do 2.1 XNUMX gości z Chin, co stanowi łączną liczbę XNUMX miliona w pierwszych ośmiu miesiącach tego roku.

Thapanee powiedział, że Tajlandia zajmuje pierwsze miejsce wśród zagranicznych kierunków podróży i reprezentuje około 3% turystów wyjeżdżających z Chin kontynentalnych. Statystyka nie obejmuje jednak podróżnych z Hongkongu, Makau i Tajwanu. Chińscy turyści wydają średnio około 40,000 XNUMX bahtów na podróż na osobę.

W pierwszej połowie 2023 r. łącznie 40.3 mln chińskich turystów wybrało się za granicę, z czego aż 93% wybrało wypady na krótkich dystansach. Oczekuje się, że zbliżające się wdrożenie propozycji premier Sretthy Thavisin dotyczącej bezpłatnych wiz przyciągnie więcej turystów w czwartym kwartale, czyli w szczycie sezonu turystycznego.

Tymczasem Adit Chairattananon, sekretarz generalny Stowarzyszenia Tajskich Biur Podróży (Atta), nalegał, aby rząd wprowadził tę politykę we wrześniu, po pierwszym oficjalnym posiedzeniu gabinetu, ponieważ biura turystyczne będą prawdopodobnie potrzebować około miesiąca na przygotowanie się do wprowadzenia polityki oficjalne ogłoszenie.

W międzyczasie rząd powinien również zaangażować się w negocjacje z liniami lotniczymi w sprawie zwiększenia liczby lotów między Tajlandią a Chinami, aby zwiększyć liczbę przyjazdów turystów z Chin o 10% w ostatnich dwóch miesiącach 2023 r., sugeruje Adit.

Oczekuje się, że dzięki polityce bezpłatnych wiz liczba chińskich turystów przekroczy roczny cel 5 milionów osób, ponieważ Tajlandia przyjęła już 2.18 miliona chińskich turystów. Adit szacuje, że polityka ta prawdopodobnie przyciągnie ogółem około 2.1 miliona dodatkowych turystów, w połączeniu ze zwykłym wzrostem liczby turystów w sezonie.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Zapisz się!
Tanakorn Panyadee
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.