Ministrowie gabinetu Tajlandii złożyli przysięgę

FOTO: Matichon

Krajowy —

Premier Srettha Thavisin i członkowie jego gabinetu złożyli przysięgę przed Jego Królewską Mością Królem we wtorek, 5 września.

Jego Królewska Mość udzielił im audiencji w Amporn Sathan Residential Hall w Pałacu Dusit w Bangkoku o godzinie 2:XNUMX.

Srettha, który 23 sierpnia został mianowany po królewsku premierem na pierwszą kadencję, po uroczystej ceremonii zwrócił się do mediów. Powiedział, że jest zaangażowany w kierowanie rządem zgodnie z zasadami i wskazówkami Jego Królewskiej Mości Króla. Podkreślił, że ten rząd reprezentuje naród i jest zaangażowany w rozwiązywanie licznych wyzwań stojących przed krajem.

„Rząd jest zdeterminowany niestrudzenie pracować, wychodząc naprzeciw potrzebom i aspiracjom obywateli każdego dnia i w każdej minucie” – powiedział Srettha.

Dodał, że w najbliższy piątek odwiedzi prowincje Khon Kaen, Udon Thani i Nong Khai, aby nawiązać kontakt z ludnością i zrozumieć ich problemy. W przyszłym tygodniu, w poniedziałek, rząd ogłosi parlamentowi oficjalną politykę. Premier zapowiedział, że celem tego rządu będzie sprzyjanie uczciwości i przejrzystości sprawowania rządów w ramach monarchii konstytucyjnej, przy jednoczesnym wzmacnianiu aktywnego uczestnictwa obywateli.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Dołącz do dyskusji w naszej grupie na Facebooku https://www.facebook.com/groups/438849630140035/lub w komentarzach poniżej.

Zapisz się!
Tanakorn Panyadee
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.