AKTUALIZACJA: Poszukiwany były burmistrz Pattaya podobno ucieka z Tajlandii, aby uniknąć aresztowania w sprawie dotyczącej mieszkania na nabrzeżu

Pattaya —

Dzisiaj, 6 września, pojawiły się doniesienia, że ​​pan Itthiphol Khunpluem, były burmistrz Pattaya i były tajski minister kultury, rzekomo uciekł z Tajlandii do Kambodży drogą powietrzną po tym, jak był poszukiwany za rzekome nadużycia polegające na wydaniu niewłaściwego pozwolenia na budowę projekt apartamentowca Waterfront.

Najpierw nasza poprzednia historia:

Sąd Karny ds. Korupcji i Niewłaściwego Postępowania wydał nakaz aresztowania byłego burmistrza Pattaya, Itthiphola Khunpluema, w związku z jego rzekomo nieprawidłowym wydaniem pozwolenia na budowę kontrowersyjnego budynku Waterfront w pobliżu plaży Pattaya.

Teraz nasza aktualizacja:

Pol. Generał dywizji Chomchawin Punatananon, zastępca komendanta policji prowincji Chonburi, powiedział dziś tajskim mediom, że otrzymał informację, z której wynika, że ​​pan Itthiphol opuścił Tajlandię rankiem 30 sierpnia 2023 r. po wzięciu udziału w spotkaniu, oraz od tego czasu nie wrócił.

Według doniesień opuścił kraj lotem KR0702 linii Cambodia Airways i leciał do Phnom Penh.

Pol. Generał dywizji Chomchawin oświadczył, że policja rozszerza dochodzenie, aby znaleźć pana Itthiphola i innych oskarżonych.

Sytuacja wiąże się z wysoce kontrowersyjnym problemem Waterfront Condo, o którym obszernie pisaliśmy w przeszłości.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.