Policjant autostradowy zastrzelony w Nakhon Pathom, podejrzany jest na wolności

Nakhon Pathom –

Policjant autostradowy został zastrzelony w domu A naczelnik okręgu w Mueang Dzielnica Nakhon Pathom.

Policja Mueang Nakhon Pathom została powiadomiona o zdarzeniu w środę wieczorem (6 września).th) w domu w podokręgu Ta Kong.

Służby ratunkowe, które przybyły na miejsce zdarzenia w jadalni, zastały dwie ranne osoby. Major Siwakorn Saibua, inspektor z Regionu 1 Policji Drogowej, odniósł poważne obrażenia w wyniku siedmiu ran postrzałowych. Później stwierdzono zgon. Drugą osobą ranną był podpułkownik Wasin Panppee. Odniósł obrażenia w wyniku rany postrzałowej ramienia.

Kapitan Boonleang z policji Mueang Nathon Pathom powiedział mediom TPN, że bandyta został zidentyfikowany jako 45-letni Tananchai Manmak. Obecnie go szukają. W międzyczasie policja Wydziału Zwalczania Przestępczości (CSD) również poszukuje naczelnika okręgu, którego nazwisko nie zostało od razu ujawnione.

CSD poinformowało, że starosta powiatowy zaprosił na kolację grupę policjantów drogowych. Wójt powiatu rozmawiał z mjr. Siwakornem i rzekomo poprosił o awans innego policjanta autostradowego, który współpracuje z mjr. Siwakornem. Tej osoby również nie udało się zidentyfikować.

Dyskusja nie przebiegła jednak zgodnie z planem. Major Siwakorn powiedział naczelnikowi okręgu, że awans musi przebiegać w normalny sposób. Wójt okręgu rozzłościł się, zanim opuścił dyskusję. Następnie bandyta wszedł do środka, po czym otworzył ogień do stołu w jadalni – twierdzi policja CSD.

Na chwilę obecną podejrzany pozostaje na wolności.

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.