Podejrzany aresztowany w Phuket po rzekomym zgwałceniu 12-letniej dziewczynki

Phuket -

Poszukiwany podejrzany został aresztowany w Thalang po rzekomym zgwałceniu 12-letniej dziewczynki w Phatthalung.

Policja z Wydziału Zwalczania Przestępczości (CSD) powiedziała mediom TPN, że na początku tego tygodnia aresztowała mężczyznę zidentyfikowanego jedynie jako pan Somkiet (Sathit) (wiek nie został podany) w domu w Pa Klok. Jest oskarżony o zgwałcenie dziecka poniżej 13. roku życia, wtargnięcie na teren obiektu i zażywanie nielegalnego narkotyku (metamfetaminy).

Zatrzymanie nastąpiło po incydencie z marca 2018 r., podczas którego podejrzany, który znał ofiarę, 12-letnia dziewczynka, wszedł do jej domu, gdy jej rodziców nie było w domu. Następnie rzekomo zgwałcił dziewczynę. Jej ojciec później wrócił do domu i skonfrontował się z podejrzanym.

Ojciec złożył zawiadomienie na policji, a podejrzany został aresztowany, lecz w toku procesu sądowego złożył wniosek o zwolnienie za kaucją, który później został wydany. Jednak podejrzany uciekł i przez pięć lat ukrywał się w Phuket, zanim został aresztowany.

Na chwilę obecną podejrzany pozostaje w areszcie.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.