Tajlandia i Kambodża zacieśniają współpracę przeciwko przestępczości międzynarodowej

KOMUNIKAT PRASOWY:

BANGKOK (NNT) – Tajlandia i Kambodża potwierdziły swoje zaangażowanie na rzecz poprawy współpracy w zwalczaniu przestępczości międzynarodowej. Zaangażowanie to ma na celu wzmocnienie stabilności i bezpieczeństwa w obu krajach poprzez zachęcanie do bliższej współpracy.

Zastępca komisarza Królewskiej Policji Tajlandii Pol Gen Surachate Hakparn spotkał się niedawno z szefem policji Kambodży Sarem Thetem, aby omówić wzmocnienie stosunków między obiema stronami, zwłaszcza w kwestii zwalczania przestępczości transgranicznej. Pol Gen Surachate powiedział, że obie strony wyraziły zamiar współpracy w tej ważnej kwestii, natomiast szef kambodżańskiej policji podzielał podobne postanowienie wzmocnienia koordynacji w celu zwalczania nielegalnej działalności w regionie.

Am Sam Ath, zastępca dyrektora ds. monitorowania w grupie praw LICADHO, podkreślił znaczenie współpracy międzynarodowej w skutecznym rozwiązywaniu takich problemów, jak przestępstwa narkotykowe, handel ludźmi i pranie pieniędzy. Stwierdził, że niezwykle istotne jest rozwiązanie tych problemów poprzez usprawnienie stosowania prawa, a zwłaszcza bezpiecznej polityki wieś-gmina. Dodał, że silniejsza komunikacja ze wszystkimi stronami ma kluczowe znaczenie dla rozwiązania tych problemów.

Współpracę tajsko-kambodżańską wspiera także premier Kambodży Hun Manet, który podczas dwustronnego spotkania z prezydentem Indonezji Joko Widodo podczas 43. szczytu ASEAN w tym tygodniu wezwał do trwałej i zwiększonej koordynacji operacji antyterrorystycznych i zwalczania nielegalnej działalności transgranicznej.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.