Tajlandia i Kambodża zacieśniają współpracę przeciwko przestępczości międzynarodowej

KOMUNIKAT PRASOWY:

BANGKOK (NNT) – Tajlandia i Kambodża potwierdziły swoje zaangażowanie na rzecz poprawy współpracy w zwalczaniu przestępczości międzynarodowej. Zaangażowanie to ma na celu wzmocnienie stabilności i bezpieczeństwa w obu krajach poprzez zachęcanie do bliższej współpracy.

Zastępca komisarza Królewskiej Policji Tajlandii Pol Gen Surachate Hakparn spotkał się niedawno z szefem policji Kambodży Sarem Thetem, aby omówić wzmocnienie stosunków między obiema stronami, zwłaszcza w kwestii zwalczania przestępczości transgranicznej. Pol Gen Surachate powiedział, że obie strony wyraziły zamiar współpracy w tej ważnej kwestii, natomiast szef kambodżańskiej policji podzielał podobne postanowienie wzmocnienia koordynacji w celu zwalczania nielegalnej działalności w regionie.

Am Sam Ath, zastępca dyrektora ds. monitorowania w grupie praw LICADHO, podkreślił znaczenie współpracy międzynarodowej w skutecznym rozwiązywaniu takich problemów, jak przestępstwa narkotykowe, handel ludźmi i pranie pieniędzy. Stwierdził, że niezwykle istotne jest rozwiązanie tych problemów poprzez usprawnienie stosowania prawa, a zwłaszcza bezpiecznej polityki wieś-gmina. Dodał, że silniejsza komunikacja ze wszystkimi stronami ma kluczowe znaczenie dla rozwiązania tych problemów.

Współpracę tajsko-kambodżańską wspiera także premier Kambodży Hun Manet, który podczas dwustronnego spotkania z prezydentem Indonezji Joko Widodo podczas 43. szczytu ASEAN w tym tygodniu wezwał do trwałej i zwiększonej koordynacji operacji antyterrorystycznych i zwalczania nielegalnej działalności transgranicznej.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.