Bezdomny szczeniak staje się milionowym zwierzęciem wykastrowanym i zaszczepionym przez Fundację Soi Dog 

KOMUNIKAT PRASOWY:

Jednooki, bezpański szczeniak w Tajlandii stał się milionowym zwierzęciem wykastrowanym i zaszczepionym przez organizację zajmującą się dobrostanem zwierząt Soi Dog Foundation. 

Trafnie nazwany „Milionem”, bezdomny szczeniak został przygarnięty przez jeden z mobilnych zespołów sterylizacyjnych fundacji po tym, jak znaleziono go na ulicach Nakhon Si Thammarat, a wkrótce potem stał się milionowym zwierzęciem, które przeszło przez wielkoskalową sterylizację/kastrację i programu szczepień od jego powstania w 2003 r.  

Po raz pierwszy w historii jedna organizacja wykastrowała i zaszczepiła tak dużą liczbę bezdomnych zwierząt.  

„To niesamowite osiągnięcie po prostu nie byłoby możliwe bez wsparcia naszych darczyńców na całym świecie” – powiedział współzałożyciel i prezes Soi Dog Foundation, John Dalley MBE. 

„Psy takie jak Million zasługują na znacznie więcej niż urodzenie się w krótkim życiu pełnym cierpienia na ulicach. Naszą misją jest i zawsze było dotarcie do pierwotnej przyczyny tego cierpienia za pomocą sterylizacji i jesteśmy wdzięczni, że mamy zwolenników, którzy całym sercem wierzą w tę misję” – dodał. 

John i jego zmarła żona Gill pochodząca z Yorkshire w Wielkiej Brytanii założyli Fundację Soi Dog w Phuket, aby zaradzić przeludnieniu bezdomnych psów – zwanych psami „soi” – po przejściu na emeryturę na tajską wyspę w 2003 roku. Od skromnych początków stale się rozwija, stając się największą organizacją zajmującą się dobrostanem bezdomnych zwierząt w Azji Południowo-Wschodniej, a w tym roku obchodzi swoje 20. urodzinyth rocznica.  

Program sterylizacji/kastracji i szczepień fundacji – znany jako program CNVR (Catch, Neuter, Vaccinate, Return) – od samego początku znajdował się w centrum jej działań. Podejście CNVR jest powszechnie uznawane za najbardziej humanitarny i skuteczny sposób ograniczenia przeludnienia bezdomnych zwierząt i powstrzymania rozprzestrzeniania się chorób, w tym wścieklizny.  

„W ciągu pierwszych trzech miesięcy udało nam się wysterylizować 175 zwierząt i nieco ponad 1,200 w całym następnym roku. Chociaż te liczby wydają się małe, jak od wszystkiego w życiu, od czegoś trzeba zacząć” – powiedział John. 

Przejdźmy szybko do dnia dzisiejszego, a fundacja przeprowadza teraz więcej kastracji i szczepień 
Co miesiąc 20,000 XNUMX zwierząt takich jak Million za pośrednictwem mobilnych zespołów i projektów partnerskich w całej Tajlandii.

Program przyniósł wyraźne rezultaty w Phuket, gdzie dzięki ciągłym wysiłkom liczba bezdomnych populacji zmniejszyła się o ponad 90%, a kontrola chorób jest na tyle duża, że ​​wyspa oficjalnie stanie się pierwszą prowincją Tajlandii wolną od wścieklizny.  

Coroczne badania przeprowadzane przez Międzynarodową Koalicję na rzecz Zarządzania Zwierzętami Towarzyszącymi (ICAM) pokazują podobnie pozytywne wyniki w Wielkim Bangkoku, gdzie fundacja wykastrowała i zaszczepiła ponad pół miliona zwierząt. Duża populacja bezdomnych zwierząt w stolicy stale maleje, a lokalne społeczności promują bardziej współczujące podejście do zwierząt.  

Te wysiłki w Wielkim Bangkoku wspiera organizacja Dogs Trust Worldwide – międzynarodowe ramię największej brytyjskiej organizacji charytatywnej zajmującej się dobrostanem psów – która od 2016 r. sfinansowała tam połowę programu. Fundacja Soi Dog Foundation nie otrzymuje żadnych funduszy rządowych na prowadzenie swojej pracy i jest zależna wyłącznie od darowizny od życzliwych osób i organizacji finansujących dotacje, takich jak Dogs Trust Worldwide, które podzielają jej pasję na rzecz poprawy życia bezdomnych zwierząt.  

„Jesteśmy bardzo dumni, że jesteśmy integralnym partnerem projektu w Bangkoku od 2016 roku” – powiedziała dyrektor Dogs Trust Worldwide Karen Reed. 

„Zaangażowaliśmy się w poprawę życia psów i relacji, jakie psy mają ze społecznościami, w których żyją na całym świecie, dlatego wiemy, jak ważny jest ten projekt dla każdego psa i kota. 

„W imieniu wszystkich osób pracujących w Dogs Trust Worldwide gratulujemy fundacji Soi Dog Foundation osiągnięcia tego kamienia milowego” – dodała.  

Fundacja Soi Dog prowadzi także programy ratunkowe, lecznicze, humanitarnej edukacji i pomocy społecznej w swoim schronisku w Phuket. To właśnie w najnowocześniejszym szpitalu dla psów schroniska Million sama przeszła dalszą operację usunięcia prawego oka, które zostało ciężko ranne po potrąceniu przez samochód – niestety jest to zbyt częste zjawisko w przypadku bezdomnych psów, które mogą swobodnie włóczyć się po ulicach. 

Ponieważ populacja bezdomnych psów w Tajlandii szacuje się na 10–12 milionów, fundacja zobowiązała się do dalszego rozwijania programu CNVR, realizując go w połączeniu z innymi programami, które stanowią część holistycznego podejścia do poprawy dobrostanu zwierząt w Azji .  

Poprzedni to komunikat prasowy opublikowany za pełną zgodą i autoryzacją organizacji wymienionych w materiałach PR i mediach TPN. Oświadczenia, przemyślenia i opinie organizacji biorącej udział w komunikacie prasowym są całkowicie ich własnymi i niekoniecznie muszą odzwierciedlać wypowiedzi mediów TPN i jej pracowników.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.