Tajski satelita THEOS-2 zostanie wystrzelony w październiku

KOMUNIKAT PRASOWY:

Wystrzelenie satelity 2 do obserwacji Ziemi (THEOS-2) zaplanowano na październik, co potwierdziła Agencja Rozwoju Geoinformatyki i Technologii Kosmicznych (GISTDA).

Satelita został bezpiecznie przetransportowany z Tuluzy we Francji do europejskiego portu kosmicznego w Gujanie Francuskiej w Ameryce Południowej.

GISTDA ogłosiła zbliżający się start na swojej oficjalnej stronie na Facebooku, wspominając, że THEOS-2, zbudowany przez Airbus Defence and Space, przejdzie ostatnie testy przed zainstalowaniem na rakiecie.

THEOS-2 ma zastąpić swojego poprzednika, THEOS-1 (znanego również jako Thaichote), który został wystrzelony 1 października 2008 roku i dobiega końca jego okres operacyjny. Ważący 425 kilogramów THEOS-2 może generować obrazy o wysokiej rozdzielczości z rozdzielczością 50 centymetrów. Do jego głównych celów należy poprawa infrastruktury technologii kosmicznych w Tajlandii, wzmocnienie przemysłu kosmicznego oraz rozwój geoinformatyki i technologii kosmicznej.

Ponadto THEOS-2 odegra główną rolę w różnych zastosowaniach, w tym między innymi w kartografii, zarządzaniu rolnictwem i żywnością, zarządzaniu zasobami wodnymi, reagowaniu na katastrofy, planowaniu miast, korytarzach gospodarczych oraz monitorowaniu zasobów naturalnych i ekosystemów.

Dyrektor wykonawczy GISTDA, Pakorn Apapant, powiedział, że inwestycja w THEOS-2 stanowi znaczący krok w rozwoju technologii kosmicznej i możliwości gospodarczych dla Tajlandii.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.