Naczelny Sąd Administracyjny oddalił sprawę dotyczącą konopi indyjskich

KOMUNIKAT PRASOWY:

Naczelny Sąd Administracyjny oddalił sprawę byłego Ministra Zdrowia Publicznego w sprawie legalizacji konopi indyjskich.

Sąd stwierdził, że powodowie, którzy złożyli pozew, nie są uważani za bezpośrednie ofiary tego konkretnego czynu.

Oddalenie to jest następstwem podobnej decyzji Sądu Administracyjnego o umorzeniu sprawy, skutecznie usuwając ją z wymiaru sprawiedliwości.

Sprawę przeciwko byłemu ministrowi i dwóm innym osobom wniósł dr Smith Srisont, prezes Tajskiego Stowarzyszenia Lekarzy Sądowych, wraz z sześcioma parlamentarzystami opozycji z byłej administracji.

Powodowie zarzucili, że decyzja byłego ministra zdrowia publicznego i jego współpracowników o usunięciu konopi indyjskich z krajowego wykazu narkotyków była niezgodna z prawem.

Sąd oddalając tę ​​sprawę stwierdził, że sprawa nie może być kontynuowana, gdyż powodowie nie mają prawa wnieść sprawy do Sądu Administracyjnego, gdyż nie są uważani za bezpośrednie ofiary.

Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.