Minister obrony ma nadzieję na uchwałę dotyczącą silników łodzi podwodnych

KOMUNIKAT PRASOWY:

Minister obrony Sutin Klungsang wyraził optymizm, że nowy rząd będzie mógł osiągnąć nowe porozumienie z Niemcami i Chinami w sprawie silnika do nowego tajlandzkiego okrętu podwodnego, który jest obecnie montowany w Chinach.

Pierwotnie Królewska Marynarka Wojenna Tajlandii potrzebowała silnika wyprodukowanego w Niemczech do okrętu podwodnego klasy S26T Yuan, który miał zostać dostarczony w tym miesiącu, ale został przesunięty na kwiecień przyszłego roku ze względu na opóźnienia związane z pandemią.

Firma China Shipbuilding & Offshore International Co (CSOC), odpowiedzialna za budowę okrętu podwodnego w ramach porozumienia między rządami (G2G), zaoferowała silnik CHD620 po tym, jak Niemcy odmówiły sprzedaży Chinom silnika wysokoprężnego MTU 396, klasyfikując go jako silnik wojskowy -przedmiot obronny.

Sutin przemawiając na 78. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku wyraził nadzieję, że problem zostanie rozwiązany i zasugerował, że premier Srettha Thavisin prawdopodobnie ma na myśli rozwiązanie.

Jeśli chodzi o reakcję Tajlandii na trwający konflikt w sąsiedniej Birmie, Sutin wskazał na plany utworzenia zespołu, który zajmie się tą kwestią w oparciu o porady urzędników Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Formalna decyzja dotycząca sposobu poradzenia sobie z kryzysem w Birmie zostanie podjęta po dokładnym rozważeniu.

Sutin potwierdził swój zamiar ożywienia tajlandzkiego przemysłu obronnego poprzez utworzenie formalnego komitetu ds. współpracy wojskowej z naukowcami i technologami. Inicjatywa ta ma na celu dalszy rozwój zdolności obronnych kraju.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Tanakorn Panyadee
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.