Nie ma planów zamknięcia Facebooka w Tajlandii, mówi nowy minister cyfryzacji

Tajlandia -

Nowy Minister Gospodarki i Społeczeństwa Cyfrowego zawiesił wszelkie wcześniejsze plany zamknięcia Facebooka w Tajlandii.

Nasza poprzednia historia:

Na konferencji prasowej późnym popołudniem 21 sierpnia 2023 r. były minister gospodarki cyfrowej i społeczeństwa Tajlandii Chaiwat Thanakamanusorn oświadczył, że jego ministerstwo planuje wystąpić do sądu o wydanie nakazu zamknięcia Facebooka w Tajlandii za rzekomy brak działań w związku z licznymi oszustwami, oszustwami, i fałszywe reklamy utworzone przez użytkowników. Ponad 200,000 XNUMX ofiar oszustw na Facebooku spowodowanych różnymi reklamami, fałszywymi oszustwami na rynku i innymi oszustwami. Łączna suma szkód finansowych poniesionych przez użytkowników wyniosła ponad dziesięć miliardów bahtów.

Teraz aktualizacja:

W tym tygodniu mediom TPN powiedział nowy Minister Gospodarki i Społeczeństwa Cyfrowego Prasert Chantararuangthong. „Wielu Tajów czerpie większe korzyści z Facebooka niż oszuści internetowi. W Tajlandii jest ponad 45 milionów użytkowników Facebooka. Wiele osób prowadzi małe firmy i korzysta z Facebooka na żywo, aby promować swoje produkty i usługi. Jest to także podstawowe narzędzie komunikacji dla wielu firm.”

„Dlatego każdy plan zamknięcia Facebooka w Tajlandii jest bardzo drażliwy. Musimy bardzo ostrożnie podchodzić do rozwiązywania problemów i oszustw internetowych. Zamknięcie Facebooka nie jest prawdziwym sposobem na pozbycie się tych oszustów internetowych. Wkrótce omówimy problem bliżej z dyrektorami Facebooka z Singapuru, aby znaleźć lepsze rozwiązania. – zakończył Prasert.

Artykuł ten pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie internetowej TPN National

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/