Naczelny Sąd Administracyjny oddalił sprawę dotyczącą konopi indyjskich

KOMUNIKAT PRASOWY:

Naczelny Sąd Administracyjny oddalił sprawę byłego Ministra Zdrowia Publicznego w sprawie legalizacji konopi indyjskich.

Sąd stwierdził, że powodowie, którzy złożyli pozew, nie są uważani za bezpośrednie ofiary tego konkretnego czynu.

Oddalenie to jest następstwem podobnej decyzji Sądu Administracyjnego o umorzeniu sprawy, skutecznie usuwając ją z wymiaru sprawiedliwości.

Sprawę przeciwko byłemu ministrowi i dwóm innym osobom wniósł dr Smith Srisont, prezes Tajskiego Stowarzyszenia Lekarzy Sądowych, wraz z sześcioma parlamentarzystami opozycji z byłej administracji.

Powodowie zarzucili, że decyzja byłego ministra zdrowia publicznego i jego współpracowników o usunięciu konopi indyjskich z krajowego wykazu narkotyków była niezgodna z prawem.

Sąd oddalając tę ​​sprawę stwierdził, że sprawa nie może być kontynuowana, gdyż powodowie nie mają prawa wnieść sprawy do Sądu Administracyjnego, gdyż nie są uważani za bezpośrednie ofiary.

Zapisz się!
Tanakorn Panyadee
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.