TAT skupia się na promowaniu Tajlandii jako kierunku podróży zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju

KOMUNIKAT PRASOWY:

Według gubernatora TAT Thapanee Kiatphaiboon Urząd ds. Turystyki Tajlandii (TAT) skupia się na promowaniu Tajlandii jako „zrównoważonego kierunku podróży”, przywiązującego wagę do ochrony środowiska.

Celem agencji jest edukowanie turystów zagranicznych na temat wysiłków kraju na rzecz dostosowania się do światowych trendów w zakresie zrównoważonego rozwoju. Thapanee podkreślił, że Tajlandia stara się stać się wartościowym i zrównoważonym kierunkiem turystycznym, jednocześnie stawiając czoła wyzwaniom środowiskowym, takim jak pożary w północnej Tajlandii, które miały wpływ na turystykę przez dłuższy czas.

Strategia TAT, znana jako „Zrównoważone teraz”, ma na celu przekształcenie sektora turystycznego poprzez przyjęcie celów zrównoważonej turystyki (STG) zgodnych z celami zrównoważonego rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych. Agencja wprowadziła także projekt Sustainable Tourism Acceleration Rating (STAR), przyznając gwiazdki operatorom poprawiającym swoje praktyki w zakresie zrównoważonego rozwoju. Celem jest, aby do roku 85 co najmniej 2025% uczestniczących w programie operatorów turystycznych uzyskało od trzech do pięciu gwiazdek.

Jak wykazało niedawne badanie, znaczące doświadczenia z podróży uznano za najwyższy priorytet dla turystów zagranicznych odwiedzających Tajlandię.

Wysiłki TAT obejmują partnerstwa, wdrażanie technologii cyfrowych i rynki niszowe, a wszystko to ma na celu wzmocnienie tajlandzkiej branży turystycznej, przy jednoczesnym priorytetowym traktowaniu zrównoważonego rozwoju. Projekt pilotażowy prowadzony w pięciu prowincjach koncentruje się na zachęcaniu przedsiębiorstw turystycznych do oferowania usług przyjaznych dla środowiska.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.