Ministerstwo Transportu planuje modernizację sektora logistyki Tajlandii

KOMUNIKAT PRASOWY:

Ministerstwo Transportu przedstawiło plany usprawnienia systemu logistycznego kraju, ze szczególnym uwzględnieniem transportu kolejowego i morskiego.

W swoim przemówieniu inauguracyjnym minister transportu Suriya Juangroongruangkit oświadczył, że omówił swoją politykę z urzędnikami ministerstwa i planuje ogłosić ją w przyszłym tygodniu. Podkreślił znaczenie rozbudowy tych sektorów dla zwiększenia konkurencyjności Tajlandii w logistyce, podkreślając jej potencjał wzrostu.

Minister transportu powiedział, że jednym z jego priorytetów jest terminowe ukończenie krajowych projektów kolei dwutorowej. Poprawa sytuacji o 29.7 miliarda bahtów między prowincjami Khon Kaen i Nong Khai – projekt, który premier Srettha Thavisin planuje odwiedzić w przyszłości – jest również jednym z głównych priorytetów ministerstwa.

Aby zaspokoić rosnącą liczbę linii lotniczych zainteresowanych obsługą lotów w Tajlandii, Suriya planuje skorzystać z niewykorzystanych przydziałów lotów posiadanych przez Królewskie Tajskie Siły Powietrzne na lotniskach zarządzanych przez Airports of Thai (AoT). Posunięcie to mogłoby zwiększyć liczbę codziennych lotów komercyjnych o 100–150, co jest szczególnie istotne w obliczu zbliżającego się szczytu sezonu.

Tymczasem minister transportu uznaje potrzebę przystępnych cen pociągów elektrycznych, takich jak proponowany limit 20 bahtów, ale podkreśla potrzebę negocjacji w tej sprawie z odpowiednimi agencjami. Uważa, że ​​wprowadzenie takich limitów cenowych spowoduje, że liczba osób dojeżdżających do pracy pociągami elektrycznymi wzrośnie o 10%.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Tanakorn Panyadee
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.