Największe historie Phuket z ostatniego tygodnia: strzelanina w taksówce Tuk Tuk i nie tylko

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasz cotygodniowy artykuł, w którym podkreślamy najlepsze lokalne historie w naszym rejonie Phuket z ostatniego tygodnia. Liczba historii zmienia się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w prowincji Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Są to dni od poniedziałku 4 września 2023 r. do niedzieli 10 września 2023 r.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najpopularniejsze lokalne historie!

  1. Kierowca taksówki Tuk Tuk odniósł obrażenia w wyniku postrzału po kłótni z innym kierowcą taksówki Tuk Tuk w Patong.

Podejrzany mężczyzna, 36-letni Kosit Prompiwat, zanim przybyła policja, uciekł już inną taksówką Tuk Tuk. Później poddał się, jak widać poniżej.

Kierowca taksówki Tuk Tuk poddał się po zastrzeleniu innego taksówkarza Tuk Tuk, który odniósł poważne obrażenia. Obaj mężczyźni pracowali na tym samym postoju taksówek.

Początkowo twierdził, że ranny mężczyzna wraz z przyjacielem zaatakowali go pierwsi oraz że użył broni wyłącznie w celu obrony.

2. Na plaży w Phuket znaleziono kolejne tajemnicze szczątki.

Na podstawie wszystkich trzech ostatnich ustaleń na dzień publikacji prasy właściwi urzędnicy nadal nie byli w stanie jednoznacznie określić, gdzie i jakie szczątki znajdują się.

3. Poszukiwany Amerykanin został aresztowany w Bangkoku po tym, jak rzekomo uszkodził wynajmowaną willę w Karon w Mueang Phuket.

Nie podano dlaczego i jak dokładnie pan Jan uszkodził willę.

4. Na międzynarodowym lotnisku w Phuket aresztowano trzy Kenijki, w których żołądkach znaleziono 2.8 kilograma kokainy.

Uwolnienie wszystkich kapsułek z żołądka zajęło im dwa dni.

5. Nietrzeźwy Tajlandczyk został aresztowany z bronią w ręku po tym, jak rzekomo zatrzymał Rosjankę w hotelu w Patong, jednak szczegóły zdarzenia są bardzo ograniczone.

Tajlandczykowi postawiono zarzuty po tym, jak pokazał broń Rosjance w pokoju w hotelu w Patong.

Ta dziwna historia poruszyła wyobraźnię mediów społecznościowych w ciągu ostatniego tygodnia.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dzięki za wsparcie!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.