Tajlandia na 29. miejscu na liście najlepszych krajów

KOMUNIKAT PRASOWY:

BANGKOK (NNT) – Ambasada Królestwa Tajlandii w Stanach Zjednoczonych niedawno podkreśliła, że ​​Tajlandia zajmuje 29. miejsce wśród 87 najlepszych krajów na świecie, zgodnie z listą sporządzoną w tym roku przez US News & World Report.

Lista opiera się na globalnych wynikach każdego kraju w oparciu o 73 atrybuty, w tym codzienne przygody, zwinność, wpływ kulturowy, przedsiębiorczość, dziedzictwo i jakość życia.

W raporcie zauważono: „Znaczny sektor rolniczy i konkurencyjny przemysł wytwórczy utrzymują Tajlandię silną i rozwijającą się przy niskim poziomie ubóstwa i bezrobocia. Jest największym na świecie eksporterem ryżu i liderem w branży tekstyliów, cyny i elektroniki. Zachodnia edukacja i technologia zostały wchłonięte przez pobożne społeczeństwo buddyjskie”.

Zgłoszono również, że Tajlandia jest jednym z najczęściej odwiedzanych krajów na świecie, chociaż turystyka generuje zaledwie 7% produktu krajowego brutto (PKB).

Wśród krajów ASEAN tylko Singapur uplasował się wyżej od Tajlandii na 16. miejscu, następnie Malezja na 38., Indonezja na 41., Filipiny na 43., Wietnam na 44., Kambodża na 64. i Birma na 80.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.