Odbył się pogrzeb zamordowanego tajskiego policjanta autostradowego

Nakhon Pathom —

Rodzina, krewni i koledzy z tajskiej policji zebrali się wczoraj w Wat Phra Si Mahathat w dzielnicy Bang Khen w Bangkoku, aby zorganizować pogrzeb zmarłego funkcjonariusza policji drogowej Pol. Major Sivakorn Saibua, który został zastrzelony przez bandytę po tym, jak odmówił zastosowania się do prośby urzędnika wiejskiego o nielegalny awans zawodowy.

Najpierw nasza poprzednia historia:

Dowódca zamordowanego policjanta autostradowego, Pol. Według doniesień major Sivakorn Saibua zastrzelił się w prywatnej rezydencji w prowincji Pathum Thani po tym, jak został oskarżony o zaproszenie zmarłego już Pol Maja Sivakorna na przyjęcie zorganizowane przez podejrzanego.

Teraz nasza aktualizacja:

Odbył się buddyjski pogrzeb Pol. Maj. Sivakorn, początek o godzinie 10:11 XNUMX września w Wat Phra Si Mahathat.

Policjant został rzekomo zamordowany przez prawą rękę wpływowego naczelnika okręgu w prowincji Nakhon Pathom, pana Praveena Chanklai, po tym, jak odmówił szybkiego prześledzenia stosunku Praveena do wyższego stanowiska w jego oddziale, zamiast zastosować się do odpowiednich procedur awansu.

Pogrzebowi przewodniczył Pol. Gen. Torsak Sukwimon, zastępca szefa Królewskiej Policji Tajskiej.

Pol. Gen. dywizji Jaroonkiat Pankaew, pełniący obowiązki dowódcy Wydziału Policji Drogowej, powiedział reporterom, że Pol. Policja głęboko odczuła śmierć majora Sivakorna. Każdy funkcjonariusz opłakuje swoją stratę i niestrudzenie pracuje, aby zapewnić, że sprawiedliwości stanie się zadość.

Zapewnił, że obecni na miejscu zbrodni funkcjonariusze Pol. Mjr Sivakorn został śmiertelnie postrzelony, poniesie konsekwencje, a Pol. Dochodzeniem zajmuje się gen. Surachet Hakparn, zastępca szefa policji krajowej.

Pol. Generał dywizji Jaroonkiat odniósł się również do obaw związanych ze stroną na Facebooku, na której zadeklarowano włamanie do więzienia i wyzwolenie Praveen, alias Kamnan Nok, twierdząc, że odpowiedni funkcjonariusze sprawdzają tę stronę. Niemniej jednak wyraził sceptycyzm co do jego wiarygodności, sugerując, że mógł zostać stworzony wyłącznie w celu zwrócenia na siebie uwagi.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/