Polityka rządu dotycząca konopi indyjskich skupiona na zdrowiu i gospodarce

KOMUNIKAT PRASOWY:

BANGKOK (NNT) – Polityka rządu dotycząca konopi indyjskich ma na celu promowanie zdrowia i rozwoju gospodarczego, jak wyjaśnił Minister Spraw Wewnętrznych, a nie nieuregulowane używanie rekreacyjne. Nowy minister spraw wewnętrznych oświadczył, że jest gotowy szczegółowo wyjaśnić swoją politykę decentralizacji, która spotkała się ze sceptycyzmem krytyków.

Wicepremier i minister spraw wewnętrznych Anutin Charnvirakul szczegółowo omówił politykę rządu dotyczącą konopi indyjskich jako środka promującego zdrowie i wzrost gospodarczy, podkreślając, że nie ma ona zachęcać do nieuregulowanego używania marihuany w celach rekreacyjnych.

Anutin, przywódca partii Bhumjaithai, który w poprzedniej administracji był ministrem zdrowia publicznego, powiedział, że jego partia na poprzedniej sesji parlamentarnej przedstawiła projekt ustawy o regulacji dotyczącej konopi indyjskich, który został odrzucony.

Powiedział, że partia Bhumjaithai ponownie przedłoży projekt ustawy obecnemu parlamentowi, aby promować konopie indyjskie ze względu na ich korzyści medyczne, zdrowotne i gospodarcze.

Minister Anutin powiedział, że dyskurs na temat legalizacji konopi indyjskich został zamazany debatami na temat nieuregulowanego używania. Dlatego też zwrócił się do wszystkich stron o zaprzestanie rozpowszechniania tego błędnego przekonania.

Polityka rządu w ramach Ministerstwa Spraw Wewnętrznych przywraca koncepcję Prezesa Gubernatora dla administracji wojewódzkiej. Minister Spraw Wewnętrznych stwierdził, że taka koncepcja robocza, która stawia wojewodów jako dyrektorów generalnych każdego województwa, poprawi sprawność administracji lokalnej i służb publicznych.

Polityka ta spotkała się jednak z krytyką ze strony Partii Ruchu Naprzód, która postrzega tę politykę jako krok w kierunku centralizacji, a nie decentralizacji. Minister spraw wewnętrznych powiedział, że jest skłonny doprecyzować tę politykę, aby wyjaśnić wszelkie nieporozumienia.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.