Premier podtrzymuje stanowisko przeciwko korupcji

KOMUNIKAT PRASOWY:

Premier zadeklarował swoje stanowisko antykorupcyjne, mówiąc, że będzie przestrzegał dobrych rządów i wykorzystywał technologię do zwiększania przejrzystości i zapobiegania zbieraniu łapówek przez urzędników państwowych.

Premier Srettha Thavisin wzięła udział w wydarzeniu zorganizowanym przez Tajlandzką Organizację Antykorupcyjną (ACT) w celu promowania świadomości antykorupcyjnej wśród społeczeństwa. Podczas wydarzenia, które odbyło się na dworcu centralnym Krungthep Aphiwat w Bangkoku, do premiera dołączył przewodniczący ACT Vichien Phongsathorn.

W swoim przemówieniu premier podkreślił, że korupcja bezpośrednio szkodzi sektorowi państwowemu i podważa zaufanie inwestorów. Zauważył, że kluczowym problemem wpływającym na tajską gospodarkę i wzrost PKB jest korupcja. Zdaniem premiera rząd przywiązuje wagę do zwalczania korupcji i prowadzi politykę mającą na celu utrzymanie dobrego zarządzania oraz wykorzystywanie technologii w celu poprawy przejrzystości i identyfikowalności różnych procesów. Miał także na celu stać się rządem cyfrowym.

Srettha powiedział, że społeczeństwo musi uczestniczyć, przedstawiając swoje poglądy na temat przyszłego kierunku rozwoju narodu. Jednocześnie przepisy zostaną dostosowane w celu ograniczenia biurokracji i określonych warunków, tak aby sektor publiczny mógł przekształcić się z „stanu przeszkody” w „stan wspierający”. Podjęte zostaną także wysiłki, aby uniemożliwić urzędnikom państwowym nadużywanie swoich uprawnień w celu żądania łapówek.

Premier powiedział, że jego rząd przywiązuje wagę do egzekwowania prawa i surowego, jednoznacznego karania sprawców przestępstwa. Wiele stanowisk w sektorze publicznym będzie teraz wymagało od osoby zajmującej to stanowisko publicznego zadeklarowania swojego majątku. Ci ostatni będą mieli możliwość kontroli majątku urzędników publicznych.

Zdaniem premiera uczciwe i solidne egzekwowanie prawa umożliwi złagodzenie problemu korupcji. Dodał, że mniejsza korupcja, większa przejrzystość i większa sprawiedliwość będą miały pozytywny wpływ na gospodarkę narodową.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.