Premier wzywa do wszczęcia dokładnego dochodzenia w sprawie postrzelenia weterana policji

KOMUNIKAT PRASOWY:

BANGKOK (NNT) – Premier Srettha Thavisin wyraziła głęboki żal w związku ze śmiertelnym postrzeleniem weterana policji w rezydencji wpływowej osobistości lokalnej w Nakhon Pathom.

Premier zapewnił, że jego rząd nie toleruje praktyki kupna lub sprzedaży stanowisk urzędowych, w odpowiedzi na spekulacje, że incydent mógł mieć związek z konfliktami wokół takich nominacji.

Do tragicznego zdarzenia doszło podczas posiłku zorganizowanego w domu wodza podokręgu Takong w stolicy dystryktu Nakhon Pathom. Wśród gości było kilku funkcjonariuszy miejscowej policji.

Zastępca komisarza Królewskiej Tajskiej Policji Pol Gen Surachate Hakparn ujawnił, że na miejscu zbrodni doszło do manipulacji, w tym poprzez wyłączenie kamer CCTV, usunięcie plam krwi i pozbycie się łusek po kulach. Zauważył, że pomimo obecności na miejscu trzech funkcjonariuszy policji szczebla nadinspektorskiego nadal zezwolono na zniszczenie dowodów.

Premier zaapelował do władz o dokładne zbadanie sprawy, podkreślając, jaki wpływ może mieć nieuczciwe przydzielanie lub kupowanie stanowisk urzędowych na morale oddanych urzędników.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.