Minister turystyki Tajlandii zwraca się do tajlandzkiego społeczeństwa, aby nie stereotypizowało chińskich turystów

Krajowy —

Tajski Minister Turystyki i Sportu Sudawan Wangsuphakijkosol przestrzegł przed wyciąganiem daleko idących założeń na temat chińskich turystów odwiedzających Tajlandię i utrzymywaniem, że wszyscy oni mają zamiar wyzyskiwać kraj oraz uczestniczyć w nielegalnych biznesach i działaniach.

Oświadczenie Sudawana wydano w odpowiedzi na obawy wyrażone w związku z proponowanym trzymiesięcznym tymczasowym zwolnieniem z obowiązku wizowego dla chińskich turystów. Krytycy twierdzili, że polityka bezpłatnych wiz, zaproponowana początkowo przez premier Sretthę Thavisin, doprowadzi do zwiększenia przestępczości międzynarodowej z udziałem obywateli Chin.

W szczególności obawy skupiają się wokół obawy, że bezpłatna wiza może spowodować napływ Chińczyków do Tajlandii, wśród których mogą znajdować się operatorzy gangów call center, właściciele nielegalnych przedsiębiorstw i inne rodzaje podmiotów przestępczych.

Planowana polityka może również pogorszyć zatory w punktach imigracyjnych i spowodować, że niektórzy Tajowie stracą pracę na rzecz niektórych Chińczyków, którzy potajemnie starają się wykorzystać tę politykę dla własnych korzyści.

Minister Sudawan odpowiedział jednak, że Ministerstwo Turystyki i Sportu będzie rygorystycznie egzekwować prawo w celu wyeliminowania wszelkiego rodzaju nielegalnych przedsiębiorstw, niezależnie od tego, czy są prowadzone przez obywateli Chin, czy innych. Nie podała jednak jasnego planu, w jaki sposób mają to zrobić.

Następnie podkreśliła znaczenie tej polityki polegającej na ograniczaniu wymogów wizowych dla Chińczyków, ponieważ chińscy turyści stanowią dużą część dochodów z turystyki w kraju – od początku tego roku przyjechali ponad 2.23 mln osób, a wygenerowano 100 miliardów bahtów.

Na koniec minister przestrzegł przed zakładaniem, że każdy chiński turysta przybywa tutaj, aby angażować się w nieuczciwą konkurencję z tajskimi przedsiębiorstwami lub prowadzić nielegalną działalność. W przypadku wykrycia jakichkolwiek nieprawidłowości prawo będzie rygorystycznie egzekwowane – powiedziała ponownie, ale znowu nie wyjaśniając dokładnie, w jaki sposób.

„W przypadkach, gdy osoby o złych zamiarach przybywają pod postacią turystów, policja turystyczna dysponuje środkami umożliwiającymi ich zwalczanie i zatrzymywanie”. Minister zakończył.

Rząd Tajlandii ma w tym tygodniu podjąć ostateczną decyzję w sprawie propozycji wizowej do Chin i jest prawie pewne, że zostanie zatwierdzona.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/