Najpopularniejsze historie z Tajlandii z ostatniego tygodnia: zastrzelony policjant autostradowy i nie tylko

Oto przegląd najważniejszych artykułów z KRAJOWEJ Tajlandii, wybranych przez nasz zespół narodowy Pattaya News/TPN, z ostatniego tygodnia, od poniedziałku 4 września 2023 r. do niedzieli 10 września 2023 r.

Nie mają one żadnego określonego poziomu ważności, ale są wymienione w kolejności według daty publikacji.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najważniejsze historie!

1. Turecki trener fitness został aresztowany w Bangkoku po tym, jak rzekomo oszukał zamożne Tajki na kwotę milionów bahtów w drodze oszustwa inwestycyjnego.

Wiele ofiar zakochało się w nim, zanim namówił je do zainwestowania w warsztat samochodowy.

2. Premier Srettha Thavisin i członkowie jego gabinetu złożyli przysięgę przed Jego Królewską Mością Królem we wtorek, 5 września.

Jego Królewska Mość udzielił im audiencji w Amporn Sathan Residential Hall w Pałacu Dusit w Bangkoku.

3. Tajlandia zapewniła sobie pierwsze od 2013 roku mistrzostwo Azji seniorek w siatkówce kobiet, pokonując Chiny w intensywnym, pięciosetowym meczu w Nakhon Ratchasima. Sala Korat Chatchai Hall była wypełniona 5,000 entuzjastycznych fanów.

Zajmująca 14. miejsce na świecie Tajlandia dotarła do finału, pokonując w półfinale pięciokrotnego mistrza Japonii 3:2.
To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dzięki za wsparcie!
Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.